Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Валютное законодательство
Банковский форум :: UABanker.net > Международные отношения и расчеты > Валютные операции
Страницы: 1, 2, 3
Margo
Коллеги!
Решила перечитать валютное законодательство (повергло то, что начала сама делать ошибки, чего очень не люблю). На сайте Верховного совета пооткрывала все, что смогла вспомнить и ужаснулась - столько всего изменилось, "втратило чинність" и т.п.... Поэтому!
Я попыталась собрать наиболее часто "употребляемые" норматвные документы относительно валютного законодательства. Возможно, кому-то пригодится, а, может, кто-то дополнит/поправит меня. Буду благодарна за участие smile.gif

Перелік основних нормативних документів, які регламентують порядок здійснення валютних операцій.
1 № 15-93, 19.02.1993 року
Декрет Кабінету Міністрів про систему валютного регулювання та валютного контролю
Установлює режим здійснення валютних операцій на території України, визначає загальні принципи валютного регулювання, повноваження державних органів і функції банків та інших кредитно-фінансових установ України в регулюванні валютних операцій, права й обов’язки суб’єктів валютних відносин, порядок здійснення валютного контролю, відповідальність за порушення валютного законодавства.
2 № 959-ХІІ, 16.04.1991 року
Закон України про зовнішньоекономічну діяльність
Установлює правове регулювання всіх видів зовнішньоекономічної діяльності в Україні, включаючи зовнішню торгівлю, економічне, науково-технічне співробітництво, спеціалізацію та кооперацію в галузі виробництва, науки і техніки, економічні зв’язки в галузі будівництва, транспорту, експедиторських, страхових, розрахункових, кредитних та інших банківських операцій, надання різноманітних послуг.
3 № 444, 21.06.1995 року
Постанова Кабінету Міністрів України і Національного банку України про типові платіжні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) і типові форми захисних застережень до зовнішньоекономічних договорів (контрактів), які передбачають розрахунки в іноземній валюті
Рекомендовано суб’єктам підприємницької діяльності України застосовувати під час укладання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) типові платіжні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) і типові форми захисних застережень до зовнішньоекономічних договорів (контрактів), які передбачають розрахунки в іноземній валюті.
4 № 34, 04.02.1998 року
Класифікатор іноземних валют, затверджений постановою Правління Національного банку України
Класифікатор іноземних валют
5 № 281, 10.08.2005 року
Постанова Правління Національного банку України про затвердження нормативно-правових актів Національного банку України
Встановлюють порядок та умови торгівлі іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародних валютних ринках.
6 № 82, 05.03.2003 року
Положення про оформлення та подання клієнтами платіжних доручень в іноземній валюті або банківських металах ,заяв про купівлю або продаж іноземної валюти або банківських металів до уповноважених банків і інших фінансових установ та порядок їх виконання
Встановлює загальні вимоги Національного банку України до оформлення та подання клієнтами платіжних доручень в іноземній валюті або банківських металах для здійснення транскордонних переказів і переказів у межах України, заяв про купівлю або продаж іноземної валюти або банківських металів до уповноважених банків і інших фінансових установ та
порядку їх виконання.
7 № 185/94-ВР, 23.09.1994 року
Закон України про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті
Визначає порядок розрахунків в іноземній валюті резидентів та заходи у разі порушення резидентами термінів, передбачені цим Законом.
8 № 136, 24.03.1999 року
Інструкція про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями
Визначає порядок здійснення уповноваженими банками контролю за дотриманням резидентами встановлених законодавством строків розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими операціями і отримання резидентами індивідуальних ліцензій Національного банку України на перевищення цих строків.
9 № 49, 08.02.2000 року
Положення про валютний контроль
Визначає основні засади здійснення Національним банком України функцій головного органу валютного контролю.
10 № 542, 04.10.1999 року
Порядок застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства
Визначає порядок застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства.
11 № 1044, 26.12.1995 року
Постанова Кабінету Міністрів та Національного банку України про заходи щодо забезпечення контролю за зовнішньоекономічною діяльністю та валютного контролю
Визначає заходи за зовнішньоекономічною діяльністю з метою забезпечення валютного контролю.
12 № 555, 17.11.2004 року
Постанова Правління Національного Банку України про затвердження Інструкції з бухгалтерського обліку операцій в іноземній валюті та банківських металів у банках України
Визначає методологічні засади відображення в бухгалтерському обліку інформації про операції в іноземній валюті та банківських металів, що здійснюють банки України.
13 № 198, 21.05.2003 року
Положення про здійснення уповноваженими банками контролю за проведенням резидентами та нерезидентами, до яких застосовані спеціальні санкції згідно зі статтею 37 Закону України „Про зовнішньоекономічну діяльність”, валютних операцій через ці банки
Встановлює порядок здійснення уповноваженими банками контролю за проведенням резидентами та нерезидентами, до яких застосовані спеціальні санкції згідно зі статтею 37 Закону України „Про зовнішньоекономічну діяльність”, валютних операцій через ці банки, а також порядок формування, обміну та використання інформації про спеціальні санкції.
14 № 574, 09.06.1997 року
Положення про вантажну митну декларацію
Визначає форму вантажної митної декларації та встановлює порядок її подання, оформлення, використання.
15 № 597, 30.12.2003 року
Положення про порядок видачі резидентам погодження Національного банку на проведення окремих операцій
Регламентує порядок і умови видачі резидентам України погодження Національного банку на здійснення окремих операцій.
16 № 486, 14.10.2004 року
Правила здійснення переказів іноземної валюти за дорученням та на користь фізичних осіб
Регламентують порядок здійснення уповноваженими банками та небанківськими фінансовими установами, які отримали від Національного банку України генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, переказів іноземної валюти за дорученням фізичних осіб за межі України та в межах України, а також виплати фізичним особам в Україні переказаної на їх користь іноземної валюти, а також порядок видачі фізичним особам – резидентам індивідуальних ліцензій Національного банку на переказування іноземної валюти за межі України.
17 № 283, 12.07.2000 року
Інструкція про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів,платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України
Установлює порядок переміщення валюти України, іноземної валюти, платіжних документів, банківських металів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України.
18 №502, 12.12.2002 року
Інструкція про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України
Встановлює порядок відкриття та організації роботи пунктів обміну іноземної валюти на території України, здійснення валютно-обмінних операцій з іноземною валютою і платіжними документами, що виражені в іноземній валюті.
NAL
№280 від 29.08.2005
ПОЛОЖЕННЯ про порядок іноземного інвестування в Україну

От себя - возврат инвестиций попадает под обязательный мониторинг.
Gans
Постанова Правління Національного банку України від 17.06.2004 N 270
"Про затвердження Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам"
Gans
Постанова Правління НБУ від 17.06.2004 N 266
"Про затвердження Положення про порядок видачі індивідуальних ліцензій на переказування іноземної валюти за межі України для оплати банківських металів та проведення окремих валютних операцій"
Арина
и еще чуть-чуть ;-))

1. Про затвердження Правил використання готівкової іноземної валюти на території України
Постанова Правління Національного банку України
від 26 березня 1998 року N 119


2. Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)
Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
від 6 вересня 2001 року N 201

3. ІНКОТЕРМС
Офіційні правила тлумачення торговельних термінів Міжнародної торгової палати
(редакція 2000 року)
Видання МТП N 560
Введені в дію з 01.01.2000 р.


4. КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 24 лютого 2003 р. N 77-р
Про перелік офшорних зон
Арина
Margo, за идею -мои комплименты
по-моему тема стоит того, чтобы ее выделить как "Важно"
OSTA
Цитата(Margo @ 21.02.2006, 14:50)
15 № 597, 30.12.2003 року
Положення про порядок видачі резидентам погодження Національного банку на проведення окремих операцій
*


Постановление 597 от 30/12/03 "Про переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями".
Было принято з метою запобігання відпливу капіталу та підвищення прозорості платежів за договорами, які передбачають виконання робіт, надання послуг, передавання прав інтелектуальної власності нерезидентами, і на виконання окремих зобов'язань резидентів перед нерезидентами за векселями, а також попередження можливих дій щодо відмивання грошей.

Касательно нормативной базы, я бы добавила еще:

- Постанова Правління Національного банку України від 26 березня 1998 року N 119 "Про затвердження Правил використання готівкової іноземної валюти на території України "

- Постанова Правління Національного банку України від 26 березня 1998 року N 118 "Про затвердження Положення про відкриття та функціонування в уповноважених банках України рахунків банків-кореспондентів в іноземній валюті та в гривнях "

- НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ІНСТРУКТИВНИЙ ЛИСТ від 26.04.93 р. N 19029/730
Щодо порядку розрахунків з країнами зони функціонування рубля 

- Постанова Правління Національного банку України від 3 грудня 2003 року N 514 Про затвердження Положення про порядок здійснення уповноваженими банками операцій за документарними акредитивами в розрахунках за зовнішньоекономічними операціями

- Постанова Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року N 639 Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах

и еще многое-многое....
Margo
Цитата(OSTA @ 21.02.2006, 15:40)
и еще многое-многое....
*

вот меня это "многое-многое" и интересует biggrin.gif
NAL
Лист від 16.01.06 З 1 січня 2006 року набрав чинності Закон України від 01.12.2005 № 3163-IV „Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання міжнародного співробітництва у сфері запобігання фінансуванню тероризму” (далі – Закон).
Цим Законом доповнено Закон України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом” статтею 12-1 (Запобігання та протидія фінансуванню тероризму). Нормами цієї статті визначено обов’язок суб’єктів первинного фінансового моніторингу (у тому числі і банків) зупиняти на строк до двох робочих днів фінансові операції, якщо їх учасником або вигодоодержувачем є особа, яку включено до переліку осіб, пов’язаних із здійсненням терористичної діяльності. Список таких осіб (як фізичних, так і юридичних) має формуватися згідно порядку, встановленого Кабінетом Міністрів України, та доводитися до відома суб’єктів первинного фінансового моніторингу Державним комітетом фінансового моніторингу України у порядку, погодженому з іншими суб’єктами державного фінансового моніторингу (у т.ч. і Національним банком України).
У відповідності до вимог частини другої зазначеної статті та пункту 2 Прикінцевих положень Закону, для забезпечення виконання банками норм статті 12-1 Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом”, Національний банк України готує проект відповідного нормативно-правового акту.
Valeryi
Цитата(Арина @ 21.02.2006, 15:38)
по-моему тема стоит того, чтобы ее выделить как "Важно"
*

Будет сделано в ближайшее время!

Цитата(Margo @ 21.02.2006, 15:45)
вот меня это "многое-многое" и интересует
*

А есть ли смысл перечислять всю нормативную базу? Может быть только то, что касается валютного контроля непосредственно?
OSTA
Цитата(Margo @ 21.02.2006, 15:45)
вот меня это "многое-многое" и интересует 
*

smile.gif
Хорошо, добавлю еще немного:

- Господарський кодекс (розділ VII);

- ЛИСТ НБУ від 09.11.2005 р. N 13-135/5657-11177 Про сплату комісійної винагороди в іноземній валюті та щодо окремих вимог Правил торгівлі іноземною валютою ;

Есть очень хорошая законодательная база, сформированная и поддерживаемая ИАЦ "Лига", в которой можно найти все практически (ну может только за исключением особо тайных или внутренних н/а).Рекомендую.
Главное было бы желание. smile.gif
OSTA
Цитата(Valeryi @ 21.02.2006, 16:02)
Может быть только то, что касается валютного контроля непосредственно?
*


Уважаемый ,Valeryi!

Не нацелевайте неопытных форумчан на узкость понятия "валютный контроль". Чтобы грамотно его проводить, необходим комплекс знаний в различных сферах : таможня, бухгалтерия, налоги.
Valeryi
Цитата(OSTA @ 21.02.2006, 16:12)
Не нацелевайте неопытных форумчан на узкость понятия "валютный контроль". Чтобы грамотно его проводить, необходим комплекс знаний в различных сферах : таможня, бухгалтерия, налоги.
*

Ни в коем случае не собирался уменьшать значимость специалиста валютного контроля и полностью согласен,-чтобы грамотно проводить (и не только валютный контроль) необходим комплекс знаний. Но если учесть, что валютный контроль-это одно из подразделений банка, то нет смысла для неопытных форумчан перечислять всю нормативную базу из Лиги... smile.gif Было бы хорошо обобщить основные документы, с которыми приходится сталкиваться в работе непосредственно валютному контролю. Многое назвала Марго, за что ей отдельное спасибо! Я предлагаю только обобщить информацию целенаправленно! В любом случае, тема открыта и можно вносить любую нормативку.

С уважением.
yakim
Коллеги,помогайте.
Нужна ссылка на документ по поводу расчетов с нерезидентами в офшорах, а именно:
к чему применять понятие "офшорности" - к банку нерезидента или к нерезиденту.
Вопрос возник у клиента при проверке налоговой по поводу отнесения на валовые расходы 100% или 85%.
Арина
Цитата(yakim @ 24.02.2006, 17:50)
Коллеги,помогайте.
Нужна ссылка на документ по поводу расчетов с нерезидентами в офшорах, а именно:
к чему применять понятие "офшорности" - к банку нерезидента или к нерезиденту.
Вопрос возник у клиента при проверке налоговой по поводу отнесения на валовые расходы 100% или 85%.
*

не знаю при чем тут может быть банк (фин учереждение), разве что перепутали с режимом фин мониторинга - вот там действительно имеется ввиду именно банк, а не сам нерез

вот это пойдет???

ЗАКОН УКРАЇНИ


Про оподаткування прибутку підприємств

18.3. У разі укладення договорів, які передбачають здійснення оплати товарів (робіт, послуг) на користь нерезидентів, що мають офшорний статус чи при здійсненні розрахунків через таких нерезидентів або через їх банківські рахунки, незалежно від того чи здійснюється така оплата (в грошовій або іншій формі) безпосередньо або через інших резидентів або нерезидентів, витрати платників податку на оплату вартості таких товарів (робіт, послуг) включаються до складу їх валових витрат у сумі, що становить 85 відсотків від вартості цих товарів (робіт, послуг).

(абзац перший пункту 18.3 статті 18 із змінами, внесеними
згідно із Законом України від 24.12.2002 р. N 349-IV)

Правило, визначене цим пунктом, починає застосовуватися з календарного кварталу, наступного за кварталом, на який припадає офіційне опублікування переліку офшорних зон, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Для цілей цього пункту під терміном "нерезиденти, що мають офшорний статус" розуміються нерезиденти, розташовані на території офшорних зон, за винятком нерезидентів, розташованих на території офшорних зон, які надали платнику податку виписку із правоустановчих документів, легалізовану відповідною консульською установою України, що свідчить про звичайний (неофшорний) статус такого нерезидента. При існуванні договорів, визначених абзацом першим цього пункту, платник податку має послатися на наявність зазначеної виписки у поясненні до податкової декларації.
yakim
спасибо, для меня то все понятно, клиенту нужно было убедить инспектора, а под рукой ничего не оказалось.Теперь порядок.Еще раз спасибо.
boy
Очень странно, почему никто не вспомнил о постанове 492 от 12.11.2003? !!
И бесценная, ежедневно изменяемая, N 124 от 19.03.2003.
По ГТД-шкам дополнительно №307 от 09.07.1997, №796 від 10.12.2001.
По лицензиям, 484 от 14.10.2004
А еще ЗУ "О банках и банковской деятельности"
Правила ИНКОТЕРМС-2000.
Не знаю кому как, а мне приходится всем этим относительно регулярно пользоваться, ну, может, кроме 796, которая по ГТД-шкам, там просто все слишком уж подробно cool.gif
LMV
Цитата
Но если учесть, что валютный контроль-это одно из подразделений банка, то нет смысла для неопытных форумчан перечислять всю нормативную базу из Лиги... smile.gif Было бы хорошо обобщить основные документы, с которыми приходится сталкиваться в работе непосредственно валютному контролю.

Уважаемый Valeryi. В том и дело, что со всеми этими нормативными документами должен быть знаком специалист валютного контроля. Да и не только, ведь порой у клиентов бывай оооочень запутанные ситуации. Вот и начинаешь залазить и в таможенный кодекс, и к налоговикам, а еще докуенты узкой специализации, ну если например клиент занимается чем-то необычным.Так что все это не лишнееsmile.gif)).

Margo спасибо за идею.

И еще маленькое дополнение (прошу прощения, если вдруг я не заметила, и повторю кем-то уже написанное)smile.gif))))))))

Постанова Правління НБУ від 16 березня 1999 року N 122 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон".
OSTA
c 29/01/07 вступает в силу

Цитата
Постанова Правління Національного банку України
від 13 грудня 2006 року N 455
Про затвердження Змін до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями


Прогресс, так сказать, на лицо cool.gif
Creator
Цитата(OSTA @ 24.01.2007, 14:52) *
Постанова Правління Національного банку України
від 13 грудня 2006 року N 455

Підкажіть де її можна побачити?
supersonic
можна текст на всенародное обозрение?
Тоха
Цитата(Creator @ 25.01.2007, 10:17) *
Підкажіть де її можна побачити?

www.nau.com.ua - Новые поступления. И не только там.
Creator
Не знайшов sad.gif sad.gif
OSTA
2 Creator

Есть в Лиге (вчерашнее обновление). После вступления в силу легче будет восприниматься при чтении документа в целом.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Правління Національного банку України
від 13 грудня 2006 р. N 455

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 січня 2007 р. за N 37/13304 


Зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями

1. У розділі 1:

1.1. У пункті 1.1:

абзац одинадцятий виключити.

У зв'язку з цим абзаци дванадцятий - чотирнадцятий уважати відповідно абзацами одинадцятим - тринадцятим;

абзац дванадцятий викласти в такій редакції:

"Здійснення поставки - оформлення ВМД (у випадку ввезення продукції на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню) або виконання нерезидентом усіх зобов'язань щодо поставки, покладених на нього за договором (в інших випадках)".

1.2. Пункт 1.3 викласти в такій редакції:

"1.3. Якщо договір передбачає поставку товару (об'єкта лізингу), здійснення платежу в кілька етапів, то банк здійснює контроль за строками розрахунків за експортними операціями окремо за кожним фактом здійснення поставки товару (об'єкта лізингу), а за імпортними операціями - окремо за кожним фактом здійснення платежу".

1.3. У пункті 1.4:

підпункт "а" викласти в такій редакції:

"а) офіційний курс гривні до іноземних валют, установлений Національним банком України на дату платежу, якщо однією з валют є гривня";

підпункт "в" викласти в такій редакції:

"в) курс на останню дату публікації у "FINANCIAL TIMES", яка передує даті платежу, зазначеній у договорі, - у всіх інших випадках".

1.4. Пункт 1.8 викласти в такій редакції:

"1.8. Сума валютної виручки (лізингових платежів) або вартість товарів (об'єктів лізингу) може бути зменшена, якщо протягом виконання зобов'язань за договором:

а) відбувається перегляд ціни товарів (об'єктів лізингу) у зв'язку з невідповідністю їх кількісних та/або якісних характеристик умовам договору - на суму недопоставлених та/або неякісних товарів (об'єктів лізингу).

Рішення про таку невідповідність приймає Міжнародний комерційний арбітражний суд чи Морська арбітражна комісія при Торгово-промисловій палаті або інший орган (експертна організація тощо), уповноважений розглядати спори або засвідчувати таку невідповідність згідно з правилами чи звичаями країни розташування сторони договору або третьої країни відповідно до умов договору;

б) відбувається перегляд ціни товарів (об'єктів лізингу) унаслідок дій форс-мажорних обставин, що призвели до зміни кількісних та/або якісних характеристик товару (об'єкта лізингу), - на суму недопоставлених (недоотриманих) та/або неякісних товарів (об'єктів лізингу).

Зміна ціни товару (об'єкта лізингу) має бути підтверджена Торгово-промисловою палатою або іншим уповноваженим органом (експертною організацією) згідно з правилами чи звичаями країни розташування сторони договору або третьої країни відповідно до умов договору;

в) товари (об'єкти лізингу) знищено, зіпсовано, украдено, загублено - на суму їх вартості [якщо право власності на товар (об'єкт лізингу) відповідно до умов договору належить резиденту].

Наявність таких обставин має бути підтверджена органами, уповноваженими здійснювати таке підтвердження згідно із законодавством країни, на території якої сталися такі події;

г) відбувається відповідним чином оформлене повернення товару (об'єкта лізингу) або його частини експортеру - на суму вартості такого товару (об'єкта лізингу);

ґ) відбувається повернення сплачених імпортером коштів повністю або частково - на суму таких коштів;

д) здійснюється оподаткування виконаних резидентами для нерезидентів робіт (наданих послуг) за межами України - на суму сплачених податків, письмово підтверджених податковими органами країни нерезидента;

е) відбувається оплата резидентом комісійних винагород, що утримали банки-нерезиденти, якщо оплата резидентом цих винагород передбачена експортним, імпортним, лізинговим договорами та/або підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо комісійна винагорода за кожним окремим платежем за договором не перевищує 50 євро, або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті)".

1.5. Доповнити розділ пунктами 1.9 - 1.11 такого змісту:

"1.9. Експортна, імпортна та лізингова операції можуть бути зняті з контролю за наявності належним чином оформлених документів про припинення зобов'язань за цими операціями зарахуванням, якщо:

вимоги випливають із взаємних зобов'язань між резидентом і нерезидентом, які є контрагентами за цими операціями;

вимоги однорідні;

строк виконання за зустрічними вимогами настав або не встановлений, або визначений моментом пред'явлення вимоги;

між сторонами не було спору щодо характеру зобов'язання, його змісту, умов виконання тощо.

1.10. Копії документів, що подаються резидентом до Національного банку України та банків (у тому числі копії, перекладені на українську мову), засвідчуються власноручно підписом резидента (уповноваженої ним особи) та відбитком його печатки (за наявності).

Договори з нерезидентами, які складені іноземною мовою, мають бути перекладені на українську мову [переклад засвідчується підписом особи, яка здійснила переклад (справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально), або нотаріусом].

Банки мають право вимагати від резидентів перекладу на українську мову інших документів, що необхідні для здійснення контролю за своєчасністю розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими операціями їх клієнтів.

Не перекладаються на українську мову документи, складені російською мовою, а також ті, текст яких викладено іноземною мовою з одночасним його викладенням українською (російською) мовою.

Не перекладаються на українську мову документи, які складені іноземною мовою, за умови, що вони відрізняються лише цифровою інформацією та/або даними щодо конкретних фізичних осіб (прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання) або юридичних осіб (найменування, місцезнаходження) від зразка, який перекладено з іноземної мови з дотриманням вимог абзацу другого цього пункту.

1.11. Підставою для зняття банком з контролю експортної, імпортної та лізингової операцій резидента за умови надання останнім документів, що необхідні банку для здійснення контролю за своєчасністю розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими операціями цього резидента, крім підстав, передбачених іншими розділами цієї Інструкції, може бути:

копія оформленої ВМД, засвідчена в порядку, установленому Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 (зі змінами), у разі втрати резидентом її оригіналу надана на письмовий запит резидента (за наявності інформації про зазначену ВМД у реєстрі ВМД);

письмове повідомлення податкового органу про відсутність порушень законодавчо встановлених строків розрахунків за операціями резидента, про які банком надавалася інформація цьому податковому органу згідно з пунктом 7.10 розділу 7 цієї Інструкції. Зазначене повідомлення має бути засвідчене підписом керівника (заступника керівника) податкового органу. У повідомленні зазначаються такі обов'язкові реквізити: повне найменування резидента / прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження / місце проживання, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ / ідентифікаційний номер за ДРФО (за наявності), номер і дата договору, повне найменування нерезидента, країна його реєстрації, термін проведення перевірки".

2. У розділі 2:

2.1. Пункт 2.3 викласти в такій редакції:

"2.3. Банк знімає експортну операцію резидента з контролю після зарахування виручки за цією операцією на поточний рахунок останнього.

Додатковою підставою для зняття експортної операції з контролю, крім зарахування виручки, може бути:

письмове повідомлення іншого банку про зарахування виручки за цією операцією на відкритий у цьому банку поточний рахунок резидента, засвідчене підписом відповідальної особи та відбитком печатки банку (у повідомленні зазначається вся наявна в реквізитах платежу інформація: номер і дата договору, сума платежу - у тій частині, у якій відомості передаються іншому банку, тощо). Зазначене повідомлення надається на письмовий запит такого резидента або банку (з письмового дозволу резидента) лише банку, який зазначений у запиті резидента або якому резидент дозволив цей запит;

письмове повідомлення іншого банку про надходження реєстру ВМД за цією операцією резидента, засвідчене підписом відповідальної особи та відбитком печатки банку (у повідомленні надається вся наявна в реєстрі ВМД інформація). Зазначене повідомлення надається на письмовий запит резидента або банку (з письмового дозволу резидента) лише банку, який зазначений у запиті резидента або якому резидент дозволив цей запит".

2.2. У пункті 2.4 цифри та слова "100 доларів США" замінити цифрами та словами "100 євро або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті".

2.3. Доповнити розділ пунктом 2.6 такого змісту:

"2.6. Банк знімає з контролю експортну операцію, якщо взаємні зобов'язання за експортним договором частково або повністю не виконані та відбувається часткове або повне повернення резиденту продукції, що була поставлена ним нерезиденту за цим договором, на підставі ВМД (типу IM-40 "Імпорт", IM-41 "Реімпорт", IM-75 "Відмова на користь держави", IM-76 "Знищення або руйнування") і за наявності інформації про цю операцію у реєстрі ВМД, а також за умови виконання вимог пункту 2.3 цього розділу щодо решти продукції. За відсутності інформації про зазначену операцію в реєстрі ВМД додатковою підставою для зняття експортної операції резидента з контролю може бути письмове повідомлення митного органу, засвідчене підписом його керівника (заступника керівника), а також засвідчена в порядку, установленому Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 (зі змінами), копія зазначеної ВМД, що отримані на письмовий запит цього резидента".

3. У розділі 3:

3.1. Пункт 3.3 викласти в такій редакції:

"3.3. Банк знімає з контролю операцію резидента в разі імпорту продукції з увезенням її на територію України, якщо така продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню, на підставі ВМД (типу IM-40 "Імпорт", IM-41 "Реімпорт", IM-72 "Магазин безмитної торгівлі", IM-75 "Відмова на користь держави", IM-76 "Знищення або руйнування") та за наявності інформації про цю операцію в реєстрі ВМД, а в інших випадках - після пред'явлення резидентом документа, який згідно з умовами договору засвідчує здійснення нерезидентом поставки продукції, виконання робіт, надання послуг.

Додатковою підставою для зняття операції з контролю, крім реєстру ВМД, може бути:

письмове повідомлення іншого банку, якому митний орган надіслав інформацію про цю операцію резидента, про отримання такого реєстру, засвідчене підписом відповідальної особи і відбитком печатки банку (у повідомленні зазначаються номер і дата реєстру, уся наявна в реєстрі інформація про операцію резидента, а також вартість продукції в тій частині, у якій відомості передаються іншому банку). Зазначене повідомлення надається на письмовий запит такого резидента або банку (з письмового дозволу резидента) лише банку, який зазначений у запиті резидента або якому резидент дозволив цей запит;

письмове повідомлення митного органу, засвідчене підписом його керівника (заступника керівника), а також засвідчена в порядку, установленому Положенням про вантажну митну декларацію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.97 N 574 (зі змінами), копія ВМД, що отримані на письмовий запит резидента (для операцій, контроль за якими здійснюється згідно з пунктом 3.7 цього розділу);

документи, що підтверджують поставку продукції на користь резидента-реципієнта (одержувача) міжнародної технічної допомоги відповідно до міжнародних договорів України.

Для підтвердження факту отримання резидентом послуг від міжнародних інформаційних і платіжних систем використовуються відповідні договори, рахунки на оплату послуг, документи, які формує платіжна система після здійснення взаєморозрахунків, тощо.

Підтвердженням факту отримання уповноваженим банком послуг від нерезидента, який узяв на себе зобов'язання виступати офіційним агентом цього банку перед Генеральною прокуратурою США та Міністерством фінансів США (згідно з вимогами закону США щодо заходів запобігання тероризму: USA PATRIOT Act of 2001), є відкриття або подальше функціонування раніше відкритого кореспондентського рахунку в банку США".

3.2. Абзац перший пункту 3.6 викласти в такій редакції:

"3.6. Якщо імпорт продукції (послуг, робіт) здійснюється без увезення з-за кордону цієї продукції (послуг, робіт) на територію України, то резидент, крім передбачених пунктом 3.3 цього розділу документів, які засвідчують поставку на його користь продукції (надання йому послуг, виконання робіт), подає також договір, який передбачає продаж цієї продукції нерезиденту та зарахування виручки від такого продажу на рахунки цього резидента в банках, або документи, які підтверджують потребу використання ним цієї продукції (послуг, робіт) за межами України".

3.3. Доповнити розділ пунктом 3.7 такого змісту:

"3.7. Банк здійснює контроль за своєчасністю розрахунків лише щодо тієї частини імпортного договору резидента, яка передбачає розрахунки в грошовій формі (у разі зміни умов бартерного договору, що передбачає заміну зобов'язань резидента з постачання товару на зобов'язання щодо оплати товару нерезиденту повністю або частково в грошовій формі)".

4. У розділі 4:

4.1. Пункт 4.4 викласти в такій редакції:

"4.4. Банк знімає з контролю лізингову операцію (у частині поставки об'єкта лізингу), за якою резидент є лізингоодержувачем, у разі ввезення об'єкта лізингу на територію України та здійснення його митного оформлення згідно із законодавством України, на підставі ВМД та за наявності інформації про цю операцію в реєстрі ВМД. Банк здійснює контроль за сплатою резидентом-лізингоодержувачем лізингових платежів на підставі акта або іншого документа, що передбачений відповідно до умов договору.

Додатковою підставою для зняття лізингової операції (у частині поставки об'єкта лізингу) з контролю, крім реєстру ВМД, може бути повідомлення, зазначене в абзаці третьому пункту 3.3 розділу 3 цієї Інструкції".

4.2. Пункт 4.6 викласти в такій редакції:

"4.6. Банк знімає з контролю лізингову операцію, за якою резидент виступає лізингодавцем, після зарахування суми останнього лізингового платежу на поточний рахунок цього резидента.

Додатковою підставою для зняття операції з контролю, крім зарахування виручки, може бути повідомлення, зазначене в абзацах третьому і четвертому пункту 2.3 розділу 2 цієї Інструкції".

5. У розділі 5:

5.1. У пункті 5.2:

абзац другий викласти в такій редакції:

"заяву за встановленою формою (додаток 1)";

друге речення абзацу четвертого виключити;

абзац сьомий викласти в такій редакції:

"копію висновку Міністерства економіки України щодо віднесення договору до видів, визначених у статті 6 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".

5.2. Пункт 5.3 викласти в такій редакції:

"5.3. Законодавчо встановлений строк розрахунків за експортною, імпортною та лізинговою операціями або строк, установлений відповідно до раніше отриманих ліцензій за цими операціями, продовжується з урахуванням строку (строків), що зазначений (зазначені) у висновку, передбаченому в абзаці другому пункту 1.5 розділу 1 цієї Інструкції. Якщо резидент подав до центрального апарату документи, перелік яких визначений в пункті 5.2 цього розділу, пізніше ніж через 30 календарних днів, починаючи з дня виникнення порушення, то строк розрахунків продовжується, починаючи з дати реєстрації в Національному банку України документа із зазначеного переліку, який надійшов останнім".

5.3. У пункті 5.5 слова "з часу отримання повного пакета документів" замінити словами "з дати реєстрації в Національному банку України документа із переліку, зазначеного в пункті 5.2 цього розділу, який надійшов останнім".

5.4. Пункт 5.6 викласти в такій редакції:

"5.6. Підставами для відмови в наданні ліцензії є:

подання резидентами документів, що містять недостовірну інформацію;

подання резидентами документів на продовження законодавчо встановлених строків розрахунків або перевищення строків, установлених у раніше наданих ліцензіях, на строки, що вже минули до дати реєстрації в Національному банку України документа з переліку, зазначеного в пункті 5.2 цього розділу, який надійшов останнім;

відсутність хоча б одного з документів, зазначених у пункті 5.2 цього розділу;

невідповідність поданих резидентом документів законодавству України, у тому числі вимогам цієї Інструкції та інших нормативно-правових актів Національного банку України;

застосування до резидента адміністративної або кримінальної відповідальності за вчинення протиправних дій, що пов'язані з операцією, щодо якої отримується ця ліцензія".

5.5. В абзаці першому пункту 5.7 цифри "1 - 4" замінити цифрами "2 - 5", а слова "Генерального департаменту банківського нагляду" замінити словами "Департаменту валютного контролю та ліцензування".

6. У розділі 6:

6.1. Пункт 6.2 викласти в такій редакції:

"6.2. Банки зобов'язані у разі перерахування резидентом коштів на користь нерезидента, надходження від нерезидента коштів на користь резидента або, якщо резидент зазначений у реєстрі ВМД, вимагати від останнього (залежно від виду операції) копії: договору з нерезидентом, ВМД, актів та інших документів, що підтверджують здійснення експорту (імпорту) продукції, виконання робіт (надання або отримання послуг), здійснення експорту прав інтелектуальної власності, та інших документів, що необхідні банку для здійснення контролю за своєчасністю розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими операціями його клієнтів. Резиденти зобов'язані надавати банкам копії зазначених документів протягом 5 робочих днів, починаючи з дня зарахування на розподільчий рахунок коштів, що надійшли на користь резидентів, або з дня надходження до банку реєстру ВМД. Копії цих документів підлягають збереженню у справі клієнта протягом строку, визначеного в Переліку документів, що утворюються в діяльності Національного банку України та банків України, із зазначенням строків зберігання, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 08.12.2004 N 601, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 24.12.2004 за N 1646/10245".

6.2. В абзаці другому пункту 6.5 слова "банк має право вимагати письмового" замінити словами "банк вимагає письмове".

6.3. Абзац перший пункту 6.7 доповнити словами "або банк, що обслуговує кредит, залучений резидентом від нерезидента".

6.4. Пункт 6.8 викласти в такій редакції:

"6.8. Банк, клієнтом якого був резидент, повинен протягом трьох банківських днів з дня закриття рахунку надати банку, в якому резидент відкриває рахунок (якщо резидент повідомив про цей банк), всю наявну в нього інформацію про незавершені експортні, імпортні та лізингові операції цього резидента, якщо резидент закриває рахунок в одному банку і переходить на обслуговування в інший банк.

Банк, у якому резидент перебував на обслуговуванні, повідомляє в довільній формі податкові органи за місцем реєстрації резидента про його незавершені експортні, імпортні та лізингові операції у разі:

закриття клієнтом-резидентом рахунку і переходу на обслуговування в інший банк (у тому числі за відсутності в банку інформації про банк, у який резидент переходить на обслуговування);

закриття банком рахунку клієнта, якщо операції за цим рахунком не здійснюються протягом трьох років поспіль і на ньому немає залишку коштів.

Банк, у якому резидент перебував на обслуговуванні, знімає операції резидента з контролю наступного робочого дня після дня закриття рахунку".

7. У розділі 7:

7.1. Пункт 7.1 викласти в такій редакції:

"7.1. Банки надсилають усі передбачені цим розділом повідомлення до десятого числа місяця, наступного за звітним, а повідомлення згідно з пунктом 7.8 у визначені ним строки податковим органам за місцем реєстрації резидентів поштою з отриманням поштового підтвердження про їх вручення адресату або кур'єром банку з обов'язковою відміткою податкових органів про отримання. Зазначені повідомлення мають також надаватися на магнітних носіях або засобами електронного зв'язку з дотриманням установлених цим пунктом строків за письмовою вимогою податкового органу, яка підписана його керівником (заступником керівника) та засвідчена відбитком печатки. У повідомленнях обов'язково зазначаються такі реквізити резидентів:

повне найменування, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ та місцезнаходження - для юридичних осіб;

прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання та ідентифікаційний номер за ДРФО (за наявності) - для фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності".

7.2. Пункт 7.3 виключити.

У зв'язку з цим пункти 7.4 - 7.12 уважати відповідно пунктами 7.3 - 7.11.

7.3. Пункт 7.8 після слова "інший" доповнити словами "або в разі закриття банком рахунку клієнта".

7.4. Розділ доповнити новим пунктом 7.9 такого змісту:

"7.9. Банк у довільній формі повідомляє податковий орган про факт зняття з контролю операції резидента на підставі документів про припинення зобов'язань за цією операцією шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог за договорами (пункт 1.9 розділу 1 цієї Інструкції)".

У зв'язку з цим пункти 7.9 - 7.11 уважати відповідно пунктами 7.10 - 7.12.

7.5. Абзац перший пункту 7.10 викласти в такій редакції:

"7.10. Банк надає податковим органам інформацію про виявлені у звітному місяці факти порушень згідно з додатком 7 в разі ненадходження в законодавчо встановлені строки (або строки, визначені в ліцензіях) виручки, товарів або об'єкта лізингу. У наступному звітному місяці інформація про ці порушення вже не надається".

7.6. Пункт 7.11 викласти в такій редакції:

"7.11. Банк не надає податковому органу інформацію, передбачену пунктом 7.10 цього розділу, якщо резидент подав банку документ, який засвідчує прийняття судом рішення про задоволення позову резидента щодо стягнення з нерезидента заборгованості, що виникла внаслідок недотримання останнім строків, установлених договором".

8. Додатки 1 - 7 викласти в такій редакції:

 

"Додаток 1
до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями 

Національний банк України 


Заява
про надання індивідуальної ліцензії

________________________________________________________________________________
______
   [повне найменування/прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження/місце проживання резидента, ідентифікаційний код
                                                       за ЄДРПОУ/ідентифікаційний номер за ДРФО (за наявності)]

________________________________________________________________________________
______
                           (повне найменування та місцезнаходження банку, у якому операція взята на контроль)

просить видати індивідуальну ліцензію на продовження законодавчо встановлених строків розрахунків за договором від ______________________ N _____________ з нерезидентом
__________________________________________________________________________ на _____ днів 
                                             (повне найменування та місцезнаходження нерезидента)

з "___" ____________ ____ року до "___" ____________ ____ року*.

Сума, на яку перевищено строки розрахунків,* ______________________________________________
                                                                                                                                            (сума заборгованості,
________________________________________________________________________________
______,
                                                                                        назва іноземної валюти)
________________________________________________________________________________
______
                                               (причини перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків
________________________________________________________________________________
______
                          та обґрунтування необхідності отримання індивідуальної ліцензії на їх продовження)

Керівник
(фізична особа - заявник) 
 
________________________________
(підпис, ініціали, прізвище) 
  
М. П. 

____________
* Заповнюється згідно з висновком ДПА України, передбаченим пунктом 1.5 розділу 1 цієї Інструкції. 

 

Додаток 2
до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями 

____________________
(дата видачі ліцензії) 

_____________________
(реєстраційний номер) 

  
_______________________________________
(власник індивідуальної ліцензії) 
Копія 
_______________________________________
(територіальне управління Національного банку
України, на яке покладено контроль) 


Індивідуальна ліцензія
на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків за експортною операцією

з "___" ____________ ____ року 
до "___" ____________ ____ року. 
Видана резиденту ______________________________________________________________________,
                                                                   [повне найменування/прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження/
________________________________________________________________________________
______,
                              місце проживання резидента, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ/ідентифікаційний номер
                                                                                          за ДРФО (за наявності)]
________________________________________________________________________________
______
                             (повне найменування та місцезнаходження банку, у якому операція взята на контроль)
за договором __________________________________________________________________________
                                                                                                                        (номер, дата)
з нерезидентом ________________________________________________________________________
                                                                    (повне найменування та місцезнаходження нерезидента)
на суму _______________________________________________________________________________
                                                                         (сума заборгованості, назва іноземної валюти)
на підставі ____________________________________________________________________________
                                                               (висновок, передбачений у пункті 1.5 розділу 1 цієї Інструкції)
від ________________ N __________

Передавання третім особам не дозволяється. 

Заступник Голови
(директор Департаменту
валютного контролю та ліцензування) 
__________________________________________
(підпис, ініціали, прізвище) 
  
М. П. 

 

Додаток 3
до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями 

____________________
(дата видачі ліцензії) 

_____________________
(реєстраційний номер) 

  
_______________________________________
(власник індивідуальної ліцензії) 


Індивідуальна ліцензія
на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків за імпортною операцією

з "___" ____________ ____ року 
до "___" ____________ ____ року. 
Видана резиденту ______________________________________________________________________,
                                                                        [повне найменування/прізвище, ім'я, по батькові, місцезнаходження/
________________________________________________________________________________
______,
                         місце проживання резидента, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ/ідентифікаційний номер
                                                                             за ДРФО (за наявності)]

________________________________________________________________________________
______
                                  (повне найменування та місцезнаходження банку, у якому операція взята на контроль)
за договором __________________________________________________________________________
                                                                                                                    (номер, дата)
з нерезидентом ________________________________________________________________________
                                                                         (повне найменування та місцезнаходження нерезидента)
на суму _______________________________________________________________________________
                                                                    (сума заборгованості, назва іноземної валюти)
на підставі ____________________________________________________________________________
                                                                      (висновок, передбачений у пункті 1.5 розділу 1 цієї Інструкції)

від ________________ N __________

Передавання третім особам не дозволяється. 

Заступник Голови
(директор Департаменту
валютного контролю та ліцензування) 
________________________________________
(підпис, ініціали, прізвище) 

 

Додаток 4
до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями 

__________________
(дата видачі ліцензії) 

___________________
(реєстраційний номер) 

  
_______________________________________
(власник індивідуальної ліцензії) 
Копія 
_______________________________________
(територіальне управління Національного банку
України, на яке покладено контроль) 


Індивідуальна ліцензія
на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків за лізинговою операцією

з "___" ____________ ____ року 
до "___" ____________ ____ року. 
Видана резиденту-лізингодавцю _________________________________________________________,
                                                                                                    [повне найменування /прізвище, ім'я, по батькові,
________________________________________________________________________________
______,
            місцезнаходження/місце проживання резидента, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ/ідентифікаційний номер 
                                                                                         за ДРФО (за наявності)]
________________________________________________________________________________
______
                                  (повне найменування та місцезнаходження банку, у якому операція взята на контроль)
за договором __________________________________________________________________________
                                                                                                                (номер, дата)
з нерезидентом ________________________________________________________________________
                                                                                      (повне найменування та місцезнаходження нерезидента)
на суму _______________________________________________________________________________
                                                                          (сума заборгованості, назва іноземної валюти)
на підставі ____________________________________________________________________________
                                                                   (висновок, передбачений у пункті 1.5 розділу 1 цієї Інструкції)

від ________________ N __________

Передавання третім особам не дозволяється. 

Заступник Голови
(директор Департаменту
валютного контролю та ліцензування) 
_________________________________________
(підпис, ініціали, прізвище) 

 

Додаток 5
до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями 

____________________
(дата видачі ліцензії) 

_____________________
(реєстраційний номер) 

  
_______________________________________
(власник індивідуальної ліцензії) 
Копія 
_______________________________________
(територіальне управління Національного банку
України, на яке покладено контроль) 


Індивідуальна ліцензія
на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків за лізинговою операцією

з "___" ____________ ____ року 
до "___" ____________ ____ року. 
Видана резиденту-лізингоодержувачу _____________________________________________________,
                                                                                                             [повне найменування/прізвище, ім'я, по батькові,
________________________________________________________________________________
______,
               місцезнаходження/місце проживання резидента, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ/ідентифікаційний номер 
                                                                                        за ДРФО (за наявності)]
________________________________________________________________________________
______
                            (повне найменування та місцезнаходження банку, у якому операція взята на контроль)
за договором __________________________________________________________________________
                                                                                                                   (номер, дата)
з нерезидентом ________________________________________________________________________
                                                                          (повне найменування та місцезнаходження нерезидента)
на суму _______________________________________________________________________________
                                                                             (сума заборгованості, назва іноземної валюти)
на підставі ____________________________________________________________________________
                                                          (висновок, передбачений у пункті 1.5 розділу 1 цієї Інструкції)

від ________________ N __________

Передавання третім особам не дозволяється. 

Заступник Голови
(директор Департаменту
валютного контролю та ліцензування) 
_______________________________________
(підпис, ініціали, прізвище) 

 

Додаток 6
до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями 

N
з/п 
Резидент - клієнт банку  
Підстава для перерахування коштів 
Дата здійснення платежу 

 

Додаток 7
до Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями 

N
з/п 
Резидент - клієнт банку 
Номер і дата договору 
Дата здійснення платежу за імпортною (лізинговою) операцією / дата оформлення ВМД за експортною (лізинговою) операцією 

".

 

Заступник директора
Департаменту валютного
контролю та ліцензування 
 
 
Г. Д. Хромоногова 
ПОГОДЖЕНО: 
  
Перший заступник Голови
Державної митної
служби України 
 
 
Р. А. Черкасський 
Заступник Голови Державної
податкової адміністрації України 
 
М. Я. Романів 

 
Creator
2 OSTA
Дякую.
OSTA
+

Цитата
Постановление № 500 от 29.12.2006
Об утверждении Изменений к Положению об оформлении и представлении клиентами платежных поручений в иностранной валюте или банковских металлах, заявлений о купле или продаже иностранной валюты или банковских металлов в уполномоченные банки и другие финансовые учреждения и порядке их исполнения

...
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Правління Національного банку України від 16.12.2002 N 511 "Про дії уповноважених банків України у разі відкликання банками-нерезидентами розрахункових документів", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 09.01.2003 за N 17/7338.
...
6. Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
Арина
и вот еще...

Про затвердження Змін до Положення про валютний контроль
Постанова Правління Національного банку України
від 13 грудня 2006 року N 456

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
12 січня 2007 р. за N 14/13281
Цири
и еще сегодня...

Про внесення змін до Положення про відкриття та функціонування кор рахунків банків...
Постанова Правління Національного банку України
від 29 грудня 2006 року N 496

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 січня 2007 р. за N 78/13345


с 10.02.2007 вступает в силу
Fedelle
Кроме всего прочего...

групою Народних депутатів України
зареєстрований у Верховній Раді України проект Закону України
"Про Валютне регулювання та валютний контроль в Україні"
- реєстраційний №3043.
Із законопроектом можна ознайомитися на WEB-сайті АУБ
(www.aub.com.ua, розділ "Діяльність АУБ", підрозділ
"Законодавство") або WEB-сайті Верховної Ради України
(www.rada.gov.ua, розділ "Законотворча діяльність
Верховної Ради України", підрозділ "Законопроекти").
Цири
Національний банк продолжает радовать и никак не угомонится......
Постанова "Про внесення змін до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України" від 15.01.2007 N 3
Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції України 20 лютого 2007 р. за N 154/13421 та набирає чинності 3 березня 2007 року.
Арина
Цитата(Цири @ 28.02.2007, 14:45) *
Національний банк продолжает радовать и никак не угомонится......
Постанова "Про внесення змін до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України" від 15.01.2007 N 3
Постанова зареєстрована в Міністерстві юстиції України 20 лютого 2007 р. за N 154/13421 та набирає чинності 3 березня 2007 року.

ну что ж Вы так сразу ph34r.gif ))) может чё хорошее пишут ;-) tongue.gif
Return
А я не нашет тут:
Про здійснення операцій з цінними паперами українських емітентів
Постанова Правління Національного банку України від 29 січня 2003 року N 36
Irisha
Постанова НБУ № 135 від 11.01.2000 "Положення про застосування іноземної валюті в страховій діяльності"
ОЛЕ
Я , наверное, потерялась. Господа, подскажите, где в нормативке было сказано, что филиалы не имеют права непосредственно выходить на торги (МВРУ) и заключать сделки.
Понимаю, что "уповноваженией банк" -банк, который получил индивидуальн. разрешение (лицензию) на проведение указанных операций. Филиал - не банк. Но помню, где-то было разьяснение НБУ - и никак не нахожу.
Gans
Цитата(ОЛЕ @ 08.06.2007, 16:01) *
Я , наверное, потерялась. Господа, подскажите, где в нормативке было сказано, что филиалы не имеют права непосредственно выходить на торги (МВРУ) и заключать сделки.
Понимаю, что "уповноваженией банк" -банк, который получил индивидуальн. разрешение (лицензию) на проведение указанных операций. Филиал - не банк. Но помню, где-то было разьяснение НБУ - и никак не нахожу.

281 Постанова.
5. Торгівлю іноземною валютою на міжбанківському валютному ринку України, на міжнародному валютному ринку дозволяється здійснювати виключно Національному банку та суб'єктам ринку (або з такими суб'єктами).
OSTA
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Правління Національного банку України
від 30 травня 2007 р. N 199

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 червня 2007 р. за N 595/13862 


Зміни до Положення про порядок видачі індивідуальних ліцензій на переказування іноземної валюти за межі України для оплати банківських металів та проведення окремих валютних операцій

Цитата
1.5. Не вимагається отримання ліцензії на проведення операцій, пов'язаних з переказуванням іноземної валюти за межі України резидентами (якщо це підтверджено відповідними документами), з метою:
.....
"сплати резидентами вступних чи членських внесків міжнародним організаціям".
ОЛЕ
Цитата(OSTA @ 13.06.2007, 09:36) *
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Правління Національного банку України
від 30 травня 2007 р. N 199

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
7 червня 2007 р. за N 595/13862 
Зміни до Положення про порядок видачі індивідуальних ліцензій на переказування іноземної валюти за межі України для оплати банківських металів та проведення окремих валютних операцій


Дождались.
Цири
ВР України
Закон
"Про внесення змін до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті"
від 31.05.2007 N 1108-V

Даним Законом подовжено термін, протягом якого виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки, та термін відстрочення імпортних операцій резидентів. Щодо стягнення пені за кожен день прострочення за порушення резидентами термінів, зазначених вище, то загальний розмір нарахованої пені не повинен перевищувати суми неодержаної виручки.

Також зазначено, що Національний банк України має право встановлювати строк, протягом якого куплена резидентом на міжбанківському валютному ринку України іноземна валюта для забезпечення виконання зобов'язань перед нерезидентом має бути використана за призначенням, і порядок її продажу в разі недотримання резидентом цього строку.   

Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2008 року.

 
ЛIГАБiзнесIнформ
українська Мережа ділової інформації
www.liga.net
OSTA
Про затвердження Правил використання готівкової іноземної валюти на території України та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України

Постанова Правління Національного банку України
від 30 травня 2007 року N 200

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
18 червня 2007 р. за N 656/13923
yakim
Подскажите где расписан порядок получения лицензии физлицом -резидентом для открытия счета в зарубежном банке?
yakim
нашел сам Постановление 485 от 14.10.2004
Про затвердження Положення про порядок видачі

Національним банком України індивідуальних ліцензій

на розміщення резидентами (юридичними та фізичними

особами) валютних цінностей на рахунках

за межами України
Alexsandr Gritsuk
Подскажите, пожалуйста, а какими документами может регламентироватся валютообенные операции в банкоматах? То есть:
1. может ли курс быть "плавающим" то есть может ли курс обмена колебатся в зависимости от операции в рамках 1-3%.
2. может ли плавать комисия банка?


Вопрос связан с тем, что есть проблема реализации валютообмена через банкомат, а именно:
банкомат готов принять 100 дол. или 100 евро, но не может выдать 516 грн или 699 грн, необходимо округлять сумму и естественно в большую сторону ...

Заранее благодарен, кто сможет, что-то подсказать.
Dolce_Vita
Про затвердження Положення про порядок проведення виїзних, невиїзних (камеральних) перевірок щодо дотримання банками, іншими фінансовими установами, національним оператором поштового зв'язку вимог валютного законодавства України та перевірок пунктів обміну іноземної валюти на території України

Постанова Правління Національного банку України
від 21 вересня 2007 року N 338

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
26 жовтня 2007 р. за N 1220/14487

вступает в силу с 1 января 2008р. и тянет за собой ряд изменений в нормативке ........
OSTA
Уверена, что многим поможет:Цитата
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.12.2007 р. N 28-311/4422-12828

Департамент валютного контролю та ліцензування
Головним управлінням Національного банку України в Автономній Республіці Крим та по м. Києву і Київській області, територіальним управлінням Національного банку України, Операційному управлінню Національного банку України, Асоціації українських банків, банкам України

У зв'язку зі зверненнями територіальних управлінь Національного банку України та уповноважених банків, які спричинені випадками відмови нотаріусів засвідчувати переклади договорів морського агентування, укладених резидентами з нерезидентами (у т. ч. шляхом обміну листами засобами телексного зв'язку), а також зважаючи на пов'язані з цим проблеми, що виникають при виконанні банками вимог пункту 1.10 розділу 1 Інструкції про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями1 (далі - Інструкція N 136) стосовно отримання від резидентів належним чином засвідчених перекладів вищевказаних договорів, Національний банк України на підставі наданого Міністерством юстиції України роз'яснення повідомляє наступне.

____________
1 затверджена постановою Правління Національного банку України від 24.03.99 N 136 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28.05.99 за N 338/3631 (зі змінами).

"Правовою основою діяльності нотаріату в Україні є Конституція України, Закон України "Про нотаріат" (далі - Закон), інші законодавчі акти України.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону нотаріат в Україні - це система органів і посадових осіб, на які покладено обов'язок посвідчувати права, а також факти, що мають юридичне значення, та вчиняти інші нотаріальні дії, передбачені цим Законом, з метою надання їм юридичної вірогідності.

Порядок нотаріального засвідчення вірності перекладу документа врегульований статтею 79 Закону та розділом 29 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України2 (далі - Інструкція).

____________
2 затверджена наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 N 20/5 та зареєстрована в Міністерства юстиції України 03.03.2004 за N 283/8882 (із змінами).

Пунктом 265 Інструкції передбачено, що нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу, якщо він знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов (однієї з них), переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус у порядку, установленому розділом 28 цієї Інструкції. При цьому перекладач поряд з документом, що встановлює його особу, повинен представити документ, який стверджує його кваліфікацію.

Абзацом другим пункту 266 Інструкції передбачено, що переклад, розміщений на окремому від оригіналу чи копії аркуші, прикріплюється до нього, прошнуровується і скріплюється підписом нотаріуса і його печаткою.

Відповідно до статті 49 Закону нотаріус чи інша посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, відмовляють у вчиненні нотаріальної дії, якщо:

вчинення такої дії суперечить законові;

дії підлягають вчиненню іншим нотаріусом чи іншою посадовою особою;

з проханням про вчинення нотаріальної дії звернулась недієздатна особа або представник, який не має необхідних повноважень;

угода, що укладається від імені юридичної особи, суперечить цілям, вказаним в її статуті чи положенні.

Нотаріус чи інша посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, не приймають для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.

Нотаріус чи інша посадова особа, що вчиняє нотаріальні дії, на прохання особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, повинні викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. У разі коли у вчиненні нотаріальної дії відмовляє нотаріус, він не пізніш як у триденний строк виносить постанову про таку відмову.

Принагідно слід зазначити, що при вчиненні конкретних нотаріальних дій нотаріус самостійно має перевіряти чи відповідають вимогам закону надані для вчинення нотаріальної дії документи і у разі невідповідності їх вимогам закону відмовляє у її вчиненні.

Таким чином, оскільки основна мета діяльності нотаріату - ефективне позасудове забезпечення охорони та захисту законних прав та інтересів осіб, установ, організацій, територіальних громад та держави шляхом вчинення в їх інтересах нотаріальних дій, то враховуючи вищевикладене, вчинення вказаних нотаріальних дій, а саме засвідчення справжності підпису перекладача на документі, можливе лише при наявності оригіналів цих документів або їх копій, засвідчених в установленому законом порядку".

Враховуючи вищевикладене, засвідчуються нотаріусами переклади оригіналів тих договорів морського агентування, які складені у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками.Заступник Голови
Національного банку України

О. В. Савченко
 
OSTA
Вот это преференции!!!!!!

Цитата
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.12.2007 р.
N 13-116/4815-13193,

N 20516/03-20

Територіальним управлінням Національного банку України, ОПЕРУ НБУ, банкам та їх філіям, Асоціації українських банків
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі


Роз'яснення про несплату Європейським банком реконструкції та розвитку збору на обов'язкове державне пенсійне страхування

Угодою про заснування Європейського банку реконструкції та розвитку (далі - ЄБРР), до якої згідно з Указом Президента України від 14.07.92 N 379 "Про членство України в Європейському банку реконструкції та розвитку" приєдналася Україна, визначено, що ЄБРР є міжнародною фінансовою установою, яка користується статусом, привілеями та імунітетом на території країни-члена для виконання своїх функцій. Виходячи із статей 21, 49, 53, 54, 55 цієї Угоди, активи та майно ЄБРР звільняються від будь-яких обмежень, контролю, мораторіїв. Кожен член ЄБРР зобов'язаний приймати всіх заходів для виконання зазначених вимог. Тобто, у рамках офіційної діяльності ЄБРР, його майно, активи та доходи звільняються від сплати прямих податків, за винятком податків та мита, які є платою за комунальне обслуговування.

Згідно з Конвенцією про правовий статус, привілеї та імунітети міждержавних економічних організацій, діючих в певних галузях співробітництва, від 05.12.80 р., ратифікованою Україною 29.06.81, міжнародні організації, членами яких є держави, засновані відповідно до міжнародних угод з координації дій її членів по співпраці і кооперації в певних галузях економіки, науки і техніки, звільняються від прямих податків і інших обов'язкових платежів, що мають податковий характер, і зборів, як загальнодержавних, так і місцевих, за винятком платежів за комунальні та інші подібні види обслуговування (стаття I та стаття VII).

Відповідно до пункту 16 частини 1 статті 14 Закону України "Про систему оподаткування" збір на обов'язкове державне пенсійне страхування належить до загальнодержавних податків і зборів.

Тобто, ЄБРР як міжнародна фінансова установа, яка користується статусом, привілеями та імунітетом на території країни - члена організації, не є платником прямих податків, інших обов'язкових платежів, які мають податковий характер при виконанні своєї офіційної діяльності.

Керуючись вимогами пункту 4 Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 1998 р. N 1740, роз'яснюємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку не є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що здійснюється з операцій купівлі-продажу валют.Голова
Національного банку України

В. С. Стельмах
Голова правління
Пенсійного фонду України

Б. О. Зайчук
romzes
Добрый день, уважаемые участники форума!

Подскажите пож. можно ли где-нибудь найти основные нормативные акты валютного законодательства Украины на русском языке?

Заранее благодарен
Valeryi
Цитата(romzes @ 23.01.2008, 11:09) *
Подскажите пож. можно ли где-нибудь найти основные нормативные акты валютного законодательства Украины на русском языке?

А зачем? wink.gif
В инете можно найти (пользуйтесь поисковиками). Если есть Лига, то воспользуйтесь там переводом на русский язык.
romzes
Зачем? С языком проблемы. А вы не могли бы уточнить что такое Лига? И м.б. ссылочку на сайт дадите.

Спб
Balam
Цитата(romzes @ 23.01.2008, 11:47) *
Зачем? С языком проблемы. А вы не могли бы уточнить что такое Лига? И м.б. ссылочку на сайт дадите.

Спб


Опа. не ожидал. есть люди которые не знаю что такое Лига-закон????????????????? blink.gif ohmy.gif

Ну тогда..Лига - это информационная база законодательства Украины. Она платная.
Valeryi
Цитата(romzes @ 23.01.2008, 11:47) *
И м.б. ссылочку на сайт дадите.

http://www.liga.net/
Если у вас на работе нет и пиратскую копию достать сложно, то:
1. Поисковики Интернета.
2. Рынок на Петровке - думаю и в бумажном и в электронном виде найдете.
3. Библиотеки.
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Форум IP.Board © 2001-2020 IPS, Inc.