Помощь - Поиск - Пользователи - Календарь
Полная версия этой страницы: Виплата Грошового Переказу По Паспорту Без Реєстрації
Банковский форум :: UABanker.net > Международные отношения и расчеты > Международные расчеты. Корротношения.
Hunter_v81
Шановні колеги, напевно багато хто стикався з даним питанням. Прошу розяснити, хто компетентний в ньому.
Чи може банк виплатити грошовий переказ по паспорту громадянина України, якщо в того відсутнє місце реєстрації (знявся з обліку)?
і чим це регламентується?
Дядька
Цитата(Hunter_v81 @ 10.12.2008, 10:58) *
Чи може банк виплатити грошовий переказ по паспорту громадянина України, якщо в того відсутнє місце реєстрації (знявся з обліку)?
і чим це регламентується?


Откройте Постанову 496 от 29.12.07

там сказано, что нужен паспорт или документ, который его заменяет...если без регистрации паспорт действительный, значить можно
Hunter_v81
Цитата(Дядька @ 10.12.2008, 13:24) *
Откройте Постанову 496 от 29.12.07

там сказано, что нужен паспорт или документ, который его заменяет...если без регистрации паспорт действительный, значить можно


з Постановою зрозуміло, тут питань немає. Прекрасно знаю, що там написано і чого стосується.
Тут питання саме по реєстрації. В Постанові ВРУ "про... паспорт..." жодного слова не сказано, якщо немає реєстрації, то паспорт не дійсний. Але це ж не означає, що десь інде не прописано. Саме цікаво, що більшість банків відмовляють клієнту у виплаті переказу, якщо паспорт без реєстрації (для паспортів громадян України), проте ніхто не може пояснити чому. Боюсь, що виплативши такий переказ при перевірці НБУ можна нарватись на штрафні санкції, якщо десь прописано щодо неможливості виплати по паспорту без реєстрації. НБУ завжди до чогось та прикопається. Прийдеться їм написати щоб дали розяснення.
якось у мене виникло питання щодо зарахування на рахунок нерезиденту валюти. Підтверджуючим документом була декларація. Проте вона була на англійській. Аудитори, юристи мого банку, колеги з іншого банку запевнювали мене, що переклад на українську потрібен тільки для підтверджуючих документів, які видані за кордоном та ще й завірений нотаріально (до речі одне з посилань було на 496 Постанову), а потім я знайшов розяснення НБУ, де було чітко вказано, що будь-які документи, які не на українській, чи російській мові повинні бути перекладені на українську і завірені нотаріально і посилались на закон про нотаріат
ОЛЕ
Цитата(Hunter_v81 @ 10.12.2008, 14:53) *
а потім я знайшов розяснення НБУ, де було чітко вказано, що будь-які документи, які не на українській, чи російській мові повинні бути перекладені на українську і завірені нотаріально і посилались на закон про нотаріат


А можете надати посилання на роз‘яснення НБУ?
Дякую
OSTA
РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 03.04.2008 р. N 13-121/1456-4193

Департамент валютного регулювання
Територіальним управлінням Національного банку України, банкам України, Асоціації українських банків, Асоціації "Український кредитно-банківський союз", АТ "Українська фінінсова група", УДППЗ "Укрпошта"


РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо практичного застосування окремих вимог нормативно-правового акта Національного банку України
3. Що стосується правового статусу української мови, зазначаємо, що відповідно до статті 10 Конституції України, статті 2 Закону УРСР "Про мови в Українській РСР" державною мовою в Україні є українська мова.

Згідно зі статтями 11, 12 Закону УРСР "Про мови в Українській РСР" в Україні мовою роботи, діловодства і документації, а також взаємовідносин державних, партійних, громадських органів, підприємств, установ і організацій є українська мова.

Відповідно до Закону України "Про нотаріат", Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 N 20/5, правильність перекладу документів з однієї мови на іншу засвідчується нотаріально, якщо нотаріус знає відповідні мови. Якщо нотаріус не знає відповідних мов (однієї з них), переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.

Ураховуючи вищевикладене, якщо підтвердні документи викладені іноземною мовою, то до банку подається їх переклад на українську мову, засвідчений нотаріально. Документи складені російською мовою не підлягають перекладу на українську мову.
Тоха
Цитата(Hunter_v81 @ 10.12.2008, 14:53) *


я вибачаюсь, стосовно давньоъ теми, тут порушеноъ, НБУ щось відповів? щодо наявності реєстрації в паспорті для виплати переказу?
Для просмотра полной версии этой страницы, пожалуйста, пройдите по ссылке.
Форум IP.Board © 2001-2019 IPS, Inc.