IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 
Ответить в данную темуНачать новую тему
> ссылка на НДС в гривневых платежах, где есть ссылка в законодательстве?
Арина
сообщение 20.11.2007, 10:19
Сообщение #1


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 429

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



уважаемые коллеги, срочно надо - сама навскидку не могу найти
подскажите - где в законодательстве ПРЯМО указано, что в гривневых платежах обязана быть ссылка на НДС?? нужен конкретный пункт
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Гость (Danik)
сообщение 20.11.2007, 10:47
Сообщение #2





Гость



Вставить цитату в ответ



Цитата(Арина @ 20.11.2007, 10:19) *
уважаемые коллеги, срочно надо - сама навскидку не могу найти
подскажите - где в законодательстве ПРЯМО указано, что в гривневых платежах обязана быть ссылка на НДС?? нужен конкретный пункт

Сейчас это нигде не определено.
Раньше в инструкции о безналичных рассчетах было прописано об этом в п.7.
Сейчас в 22-й осталось только: ".....1.19. Банк не несе відповідальності за достовірність змісту платіжного доручення, оформленого клієнтом, а також за повноту і своєчасність сплати клієнтом податків, зборів/страхових внесків (обов'язкових платежів)."
У нас при проверке были найдены платежи клиентов без ссылок на НДС.Проверяющими это не было опражено, как нарушение, именно ввиду отсутствия таковых требований..
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Арина
сообщение 20.11.2007, 11:00
Сообщение #3


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 429

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Danik @ 20.11.2007, 10:47) *
Сейчас это нигде не определено.
Раньше в инструкции о безналичных рассчетах было прописано об этом в п.7.
Сейчас в 22-й осталось только: ".....1.19. Банк не несе відповідальності за достовірність змісту платіжного доручення, оформленого клієнтом, а також за повноту і своєчасність сплати клієнтом податків, зборів/страхових внесків (обов'язкових платежів)."
У нас при проверке были найдены платежи клиентов без ссылок на НДС.Проверяющими это не было опражено, как нарушение, именно ввиду отсутствия таковых требований..

хм... усложняю вопрос - получена платежка от банка-нерезидента в гривне с оплатой в пользу другого украинского банка
без НДС
наши действия??
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
KUK_K
сообщение 20.11.2007, 11:50
Сообщение #4


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 128

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Арина действуйте по Закону "Про ПДВ..."
Если ваша операция не облагается НДС, а таких в банке 99% - смело зачисляйте на соответствующий счет всю сумму.
Если оперция все-таки предполагает налогообложение, то отсутствие фразы про НДС в назначении платежа, Вам все равно ничего не дает. НДС необходимо выделить на соответствующий счет и отразить в декларации. Если Вы, конечно, являетесь плательщиком этого налога.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Гость (Danik)
сообщение 20.11.2007, 11:52
Сообщение #5





Гость



Вставить цитату в ответ



Цитата(Арина @ 20.11.2007, 11:00) *
хм... усложняю вопрос - получена платежка от банка-нерезидента в гривне с оплатой в пользу другого украинского банка
без НДС
наши действия??


Требований об обязательной ссылке на НДС я не нашел.
В 118 есть только :
".............4.7. Платіжні доручення на перерахування коштів у гривнях через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях обов'язково мають містити напис про призначення платежу, що чітко визначає зміст операцій: за товари (роботи, послуги), рішення суду тощо, номер і дату договору/контракту та назву країни.

Уповноваженим банкам забороняється приймати до виконання платіжні доручення, в яких відсутні реквізити: призначення платежу (номер і дата договору/контракту, зміст операції), назва одержувача коштів та назва країни його реєстрації.
.........................................

При перерахуванні коштів у гривнях з кореспондентського рахунку банку-нерезидента в гривнях через систему електронних платежів України на користь резидентів України уповноважений банк обов'язково забезпечує перевірку наявності у платіжних дорученнях банків-нерезидентів реквізитів платежу: код операції, код країни; за товари (роботи, послуги), назву країни, в якій зареєстрований банк-нерезидент і за дорученням якого здійснюється перерахування, номер і дату договору/контракту тощо. ...............................".
Я бы проверил только законность самого платежа ( перечень разрешенных операций в 118-й), а наличие ссылки на НДС не контролировал.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
OSTA
сообщение 21.11.2007, 10:09
Сообщение #6


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 426

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



2 Арина
+ см. письмо НБУ 25-113/1774-9575 ( первая часть письма вполне применима к вашей ситуации + 118)
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Арина
сообщение 21.11.2007, 10:21
Сообщение #7


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 429

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(OSTA @ 21.11.2007, 10:09) *
2 Арина
+ см. письмо НБУ 25-113/1774-9575 ( первая часть письма вполне применима к вашей ситуации + 118)

OSTA, а можно сам текст письма?? в Лиге не нашла (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/sad.gif)
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
OSTA
сообщение 21.11.2007, 10:25
Сообщение #8


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 426

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



2 Арина

(IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/huh.gif) странно ,однако... специально не выкладывала текст письма, т.к. оно есть в Лиге ( может у вас она не обновляется????)

Цитата
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.09.2007 р. N 25-113/1774-9575

Національний банк України розглянув ваш лист щодо зазначення платниками в платіжних дорученнях суми податку на додану вартість і повідомляє.

Відповідно до статті 1090 Цивільного кодексу України зміст і форма платіжного доручення мають відповідати вимогам, встановленим законом і банківськими правилами.

Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Національний банк України", пунктом 17 статті 17 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" реквізити електронних та паперових документів на переказ, особливості їх оформлення, обробки та захисту встановлюються Національним банком України.

Статтею 51 Закону України "Про банки і банківську діяльність" визначено, що платіжні інструменти мають бути оформлені належним чином і містити інформацію про їх емітента, платіжну систему, в якій вони використовуються, правові підстави здійснення розрахункової операції і, як правило, держателя платіжного інструмента та отримувача коштів, дату валютування, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення банком розрахункової операції, що цілком відповідають інструкціям власника рахунка або іншого передбаченого законодавством ініціатора розрахункової операції.

При виконанні розрахункової операції банк зобов'язаний перевірити достовірність та формальну відповідність документа.

Згідно із пунктом 22.6 статті 22 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" обслуговуючий платника банк зобов'язаний перевірити відповідність номера рахунка платника і його коду (ідентифікаційного номера, за його наявності, тощо) та приймати цей документ до виконання тільки у разі їх збігу. Крім цього, обслуговуючий платника банк перевіряє повноту, цілісність та достовірність цього розрахункового документа в порядку, встановленому Національним банком України.

Загальні правила, види і стандарти розрахунків юридичних фізичних осіб та банків у грошовій одиниці України на території України, що здійснюються за участю банків, встановлені Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті1 (далі - Інструкція).

____________
1 Затверджена постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 р. N 22 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29.03.2004 за N 377/8976.

Відповідно до пункту 2.4 Інструкції банк платника перевіряє відповідність заповнення вимогам додатка 8 до цієї Інструкції таких реквізитів розрахункових документів клієнтів, як "Платник", "Код платника", "Рахунок платника", "Банк платника", "Код банку платника", а також "М. П." та "Підписи платника".

Якщо розрахункові документи, в яких перевірені реквізити, заповнено з порушенням вимог, зокрема, глави 2 та додатка 8 до цієї Інструкції, то банк, що здійснив перевірку, повертає їх без виконання.

Порядок повернення банком своїм клієнтам оформлених ними розрахункових документів та супровідних документів визначається в договорах банківського рахунка клієнтів (пункт 2.15 Інструкції). Банк, повертаючи розрахунковий документ у день його надходження, має зробити на його зворотному боці напис про причину повернення документа без виконання (з обов'язковим посиланням на статтю закону України, відповідно до якої розрахунковий документ не може бути виконано, або/та главу/пункт нормативно-правового акта Національного банку, який порушено) та зазначити дату його повернення (це засвідчується підписами відповідального виконавця і працівника, на якого покладено функції контролера, та відбитком штампа банку).

З приводу зазначення платниками в платіжних дорученнях суми податку на додану вартість, то маємо зауважити, що форма платіжного доручення не містить такого окремого реквізиту, а вимоги додатка 8 до Інструкції та відповідних її глав не потребують від платника обов'язкової вказівки суми податку на додану вартість.

Разом з цим, згідно з пунктом 3.8 Інструкції реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу". Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність вимогам, викладеним у главі 3 Інструкції, лише за зовнішніми ознаками.



Виконавчий директор

В. Кравець
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Арина
сообщение 21.11.2007, 10:37
Сообщение #9


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 429

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(OSTA @ 21.11.2007, 10:25) *
2 Арина
(IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/huh.gif) странно ,однако... специально не выкладывала текст письма, т.к. оно есть в Лиге ( может у вас она не обновляется????)

действительно странно... даже по дате не нашла
спасибо
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Balam
сообщение 26.02.2013, 12:21
Сообщение #10


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 371

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



А что сейчас?
Банк должен следить за присутствием фразы с ПДВ, без ПДВ ?



"3.8. Реквізит "Призначення платежу" платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення "Призначення платежу". Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність вимогам, викладеним у цій главі, лише за зовнішніми ознаками.
"
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

Ответить в данную темуНачать новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 



Текстовая версия Сейчас: 04.04.2020, 10:28