IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

22 страниц V  « < 8 9 10 11 12 > »   
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Кредит от нерезидента
Ksyushka
сообщение 20.11.2009, 09:59
Сообщение #181

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(ОЛЕ @ 19.11.2009, 13:59) *
Какова была реакция клиента?

Ну... oжидаемого бурного возмущения не было... (я так полагаю ему не один банк уже отказал), но заявил нам, что у него есть несколько банков, которые готовы его обслуживать по этой схеме. На мой вопрос, почему же он тогда тянет время и ищет другой банк (потому как изначально сделка была ГОРЯЩАЯ!!! всё срочно), ответил.. что ищет более выгодные тарифы на обслуживание, а именно более высокий %% по депозиту.

+Цитировать сообщение
ОЛЕ
сообщение 20.11.2009, 11:02
Сообщение #182

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Ksyushka @ 20.11.2009, 09:59) *
Ну... oжидаемого бурного возмущения не было... (я так полагаю ему не один банк уже отказал), но заявил нам, что у него есть несколько банков, которые готовы его обслуживать по этой схеме. На мой вопрос, почему же он тогда тянет время и ищет другой банк (потому как изначально сделка была ГОРЯЩАЯ!!! всё срочно), ответил.. что ищет более выгодные тарифы на обслуживание, а именно более высокий %% по депозиту.

ну-ну, проходили, знакомо (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)

+Цитировать сообщение
Nykytos
сообщение 30.11.2009, 11:57
Сообщение #183

Старожил

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Я не догнав де тут може бути кидок, не працював з акредитивами і про свіфт повідомлення теж не догнав.
Якщо не складно поясніть.

+Цитировать сообщение
Alex_VV
сообщение 30.11.2009, 12:34
Сообщение #184

Старожил

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

деньги вышли и не дошли, а вы уже должны

+Цитировать сообщение
Valeryi
сообщение 30.11.2009, 12:37
Сообщение #185

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Nykytos @ 30.11.2009, 11:57) *
Я не догнав де тут може бути кидок, не працював з акредитивами і про свіфт повідомлення теж не догнав.

Кидок или не кидок может проясниться позже, но исходя из вводных данных сразу становиться непонятным - кто будет платить за весь "банкет"? По схеме резидент обязан предоставить Банку залог, покрывающий риски по выданной гарантии, но о залоге никакой речи не идет. Я уже не говорю о том, что они собираются получить деньги по аккредитиву против такого специфического документа как банковская гарантия. Если такое страшное недоверие со стороны партнеров, то о каком займе может идти речь вообще? И опять же, кто будет нести расходы по аккредитиву? (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)
Ну а самое главное - это пункт 1, который на мой взгляд должен поменяться с пунктом №2 местами: а то договора займа еще нет, а гарантийное письмо банка уже дай (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif) Остальные шероховатости схемы: выпуск гарантии (на бумаге что ли?) и подтверждение ее форматом МТ760 (этот формат и есть гарантия), что приведет к двойному выпуску гарантии - вообще неприемлемо.

+Цитировать сообщение
yarg
сообщение 30.11.2009, 14:01
Сообщение #186

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Valeryi @ 30.11.2009, 12:37) *
Кидок или не кидок может проясниться позже, но исходя из вводных данных сразу становиться непонятным - кто будет платить за весь "банкет"? По схеме резидент обязан предоставить Банку залог, покрывающий риски по выданной гарантии, но о залоге никакой речи не идет. Я уже не говорю о том, что они собираются получить деньги по аккредитиву против такого специфического документа как банковская гарантия. Если такое страшное недоверие со стороны партнеров, то о каком займе может идти речь вообще? И опять же, кто будет нести расходы по аккредитиву? (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)
Ну а самое главное - это пункт 1, который на мой взгляд должен поменяться с пунктом №2 местами: а то договора займа еще нет, а гарантийное письмо банка уже дай (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/biggrin.gif) Остальные шероховатости схемы: выпуск гарантии (на бумаге что ли?) и подтверждение ее форматом МТ760 (этот формат и есть гарантия), что приведет к двойному выпуску гарантии - вообще неприемлемо.

Видел таких схем немало. У всех одна характерная черта - по ходу схемы банк выпускает гарантию, а потом... а потом в банке размещают депозит, ему дают кредит, ему дают гарантию и пр.
Но наша гарантия - вперед.
Это уже само по себе - первый признак мошенничества. Потому, как никакого "потом" - не будет.

+Цитировать сообщение
Nykytos
сообщение 08.12.2009, 14:25
Сообщение #187

Старожил

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Як я розумію це максимальні ставки по кредитах від нерезів на момент?
зі строками запозичень до 1 року - не вище 9,8% річних;
зі строками запозичень від 1 до 3 років - не вище 10% річних;
зі строками запозичень понад 3 роки - не вище 11% річних;
для плаваючої процентної ставки:
ставка LIBOR для тримісячних депозитів у доларах США плюс 750 базисних пунктів.

+Цитировать сообщение
Dolce_Vita
сообщение 09.12.2009, 16:31
Сообщение #188

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Nykytos @ 08.12.2009, 14:25) *
Як я розумію це максимальні ставки по кредитах від нерезів на момент?
зі строками запозичень до 1 року - не вище 9,8% річних;
зі строками запозичень від 1 до 3 років - не вище 10% річних;
зі строками запозичень понад 3 роки - не вище 11% річних;
для плаваючої процентної ставки:
ставка LIBOR для тримісячних депозитів у доларах США плюс 750 базисних пунктів.

саме так

+Цитировать сообщение
Natali_K
сообщение 26.01.2010, 18:04
Сообщение #189

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Шановні колеги, хочу почути ваші думки щодо наступної ситуації.Клієнт зареєстрував і отримував в євро кредит від нерезидента. А повертати цей кредит хоче в доларах США.
Нам подав додаток до догвору з відповідними змінами, зокрема із співвідношенням курсів.У постанові НБУ №270 така можливість передбачена.Але ми такого ще ніколи не робили і заставили клієнта відповідні зміни зареєструвати в НБУ.Територіальне управління довго розбиралося в себе і дало хитрий лист, що дані зміни не потребують реєстрації, оскільки не змінюється інформація, що викладена в реєстраційному свідоцтві., а ле й не підтвердили чи можна таке робити.
Заборон щодо цього я не бачу, можливо вже хтось мав щось подібне, або знає "підводні камені" (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif) , то відгукніться!!!!
Наперед дякую!

+Цитировать сообщение
ОЛЕ
сообщение 27.01.2010, 10:09
Сообщение #190

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Natali_K @ 26.01.2010, 18:04) *
Шановні колеги, хочу почути ваші думки щодо наступної ситуації.Клієнт зареєстрував і отримував в євро кредит від нерезидента. А повертати цей кредит хоче в доларах США.
Нам подав додаток до догвору з відповідними змінами, зокрема із співвідношенням курсів.У постанові НБУ №270 така можливість передбачена.Але ми такого ще ніколи не робили і заставили клієнта відповідні зміни зареєструвати в НБУ.Територіальне управління довго розбиралося в себе і дало хитрий лист, що дані зміни не потребують реєстрації, оскільки не змінюється інформація, що викладена в реєстраційному свідоцтві., а ле й не підтвердили чи можна таке робити.
Заборон щодо цього я не бачу, можливо вже хтось мав щось подібне, або знає "підводні камені" (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif) , то відгукніться!!!!
Наперед дякую!

Такі зміни не потребують внесення змін до реєстраційного свідоцтва, а повернення в валюті такої ж групи класифікатора передбачено 270 Постановою НБУ. Тим паче, що клієнт надав Вам додаткову угоду з погодженим курсом перерахунку. От тільки із звітністю по 503 та 504 формам потрібно подумати - як воно в НБУ прийметься? Мабуть, треба буде надати пояснення в додаткових полях...

+Цитировать сообщение
Тоха
сообщение 27.01.2010, 11:57
Сообщение #191

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(ОЛЕ @ 27.01.2010, 11:09) *
От тільки із звітністю по 503 та 504 формам потрібно подумати - як воно в НБУ прийметься? Мабуть, треба буде надати пояснення в додаткових полях...

от про це, Ларисо, я вчора і хотіла написати. На мою думку, є два шляхи:
1. звіти потрібно і надалі подавати в первісній валюті (а інакше розірветься логічний контроль), вказуючи в додаткових полях, що кредит перераховується в іншу валюту за таким-то курсом.
2. потрібно прерахувати звіти в нову валюту, приклавши до них лист клієнта до НБУ та банку (із дод. угодою) з проханням враховувати надалі звіти в новій валюті.

ІМХО, я б працювала по першому варіанту.

Однаково потрібно контактувати з НБУ.

+Цитировать сообщение
Natali_K
сообщение 27.01.2010, 14:06
Сообщение #192

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Тоха @ 27.01.2010, 11:57) *
от про це, Ларисо, я вчора і хотіла написати. На мою думку, є два шляхи:
1. звіти потрібно і надалі подавати в первісній валюті (а інакше розірветься логічний контроль), вказуючи в додаткових полях, що кредит перераховується в іншу валюту за таким-то курсом.
2. потрібно прерахувати звіти в нову валюту, приклавши до них лист клієнта до НБУ та банку (із дод. угодою) з проханням враховувати надалі звіти в новій валюті.

ІМХО, я б працювала по першому варіанту.

Однаково потрібно контактувати з НБУ.

Ми вирішили подавати далі в євро, але в перерахунку відповідно до курсу співвідношення.

+Цитировать сообщение
ОЛЕ
сообщение 27.01.2010, 14:11
Сообщение #193

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Natali_K @ 27.01.2010, 14:06) *
Ми вирішили подавати далі в євро, але в перерахунку відповідно до курсу співвідношення.

Я думаю, що про це ще потрібно поговорити з тер.управлінням. Якщо в подальшому не буде знов перерахунку в первісну валюту.....

+Цитировать сообщение
Natali_K
сообщение 27.01.2010, 16:33
Сообщение #194

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цікава ваша думка ще на рахунок наступної ситуації.
Приватний підприємець отримує кредит від нерезидента-фірми, що зареєстрована у Великобританії.При сплаті відсотків по кредиту ми звертаємо увагу, що для того, щоб не платити податок з прибутку нерезидента, клієнт має мати довідку про резидентність фірми у Великобританії (тоді діє угода про уникнення подвійного оподаткування і клієнт в нас не платить того податку).Однак клієнт довідки не має і каже, що так як він приватний підприємець, то цього податку він платити не буде-нібито виясняв в податковій.З іншого боку, ми -як банк, не зобовязані слідкувати за сплатою податку в даній ситуації.Підкажіть, яка у вас практика роботи по кредитах від нерезидентів?Чи слідкуєте за цим, як клієнти платять відсотки?Чи при перевірці НБУ перевіряє ці довідки і сплату податку на репатріацію?Поділіться досвідом будь ласка!Дякую! (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif) (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif)

+Цитировать сообщение
Тоха
сообщение 27.01.2010, 16:56
Сообщение #195

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Natali_K @ 27.01.2010, 17:33) *
Цікава ваша думка ще на рахунок наступної ситуації.

Банк виконує функцію агента валютного контролю. Валютний контроль на розповсюджується на податкову дисципліну клієнтів. Все.

+Цитировать сообщение
OSTA
сообщение 27.01.2010, 17:07
Сообщение #196

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Тоха @ 27.01.2010, 16:56) *
Банк виконує функцію агента валютного контролю. Валютний контроль на розповсюджується на податкову дисципліну клієнтів.

Моя позиция не столь однозначна. Как пример - при осуществлении валютного контроля банки обязаны следить за уплатой налогов - ПП НБУ №280 ( при возврате инвестиции).

Согласно 49 ППНБУ валютный контроль состоит, в том числе, в предотвращении проведения незаконных валютных операций через банк. Данную операцию нельзя, конечно же, категорично отнести к разряду незаконных, однако, анализируя нормы законодательства в части проведения сходных операций, я действовала в соответствии с этими нормами. Грубо говоря,если рассматривать данную ситуацию масштабно, то без соответствующих документов вы платите за границу больше, чем положено нерезиденту.
Касательно
Цитата(Natali_K @ 27.01.2010, 16:33) *
так як він приватний підприємець, то цього податку він платити не буде-нібито виясняв в податковій
, то налогом облагаются не доходы ф.л.- СПД, а доходы нерезидента

+Цитировать сообщение
ОЛЕ
сообщение 27.01.2010, 17:45
Сообщение #197

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(OSTA @ 27.01.2010, 17:07) *
Моя позиция не столь однозначна. Как пример - при осуществлении валютного контроля банки обязаны следить за уплатой налогов - ПП НБУ №280 ( при возврате инвестиции).

Согласно 49 ППНБУ валютный контроль состоит, в том числе, в предотвращении проведения незаконных валютных операций через банк. Данную операцию нельзя, конечно же, категорично отнести к разряду незаконных, однако, анализируя нормы законодательства в части проведения сходных операций, я действовала в соответствии с этими нормами. Грубо говоря,если рассматривать данную ситуацию масштабно, то без соответствующих документов вы платите за границу больше, чем положено нерезиденту.
Касательно , то налогом облагаются не доходы ф.л.- СПД, а доходы нерезидента

Масштабно рассматривать ситуацию можно.
Но , возможно, Вы подскажете, какую формулировку об отказе в исполнении платежа Вы укажете в вал.платёжном поручении клиента на перечисление при отсутствии справки об уплате налога на репатриацию?

+Цитировать сообщение
OSTA
сообщение 27.01.2010, 17:59
Сообщение #198

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(ОЛЕ @ 27.01.2010, 17:45) *
Но , возможно, Вы подскажете, какую формулировку об отказе в исполнении платежа Вы укажете в вал.платёжном поручении клиента на перечисление при отсутствии справки об уплате налога на репатриацию?

Слава Богу, все клиенты, проводившие подобные платежи были вменяемыми и благодарили за то, что предостерегли от возможных санкций. Так что необходимости в поиске формулировок у меня не было... Возможно следует отталкиваться от того, кто в данной ситуации явл.налоговым агентом при таких выплатах... Если же, согласно Закона, ответственность полностью лежит на самом плательщике, то, как говорится : он сам себе кузнец счастья... Прямого запрета нет.

При беглом просмотре материалов по данной теме нашла след.письмо ГНА

Цитата
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.07.2009 р. N 14425/7/15-0517

Державна податкова адміністрація України розглянула лист Державної податкової адміністрації у Закарпатській області <...> щодо застосування штрафних санкцій за несплату податку при перерахуванні нерезиденту доходів із джерелом їх походження з України та повідомляє.

Відповідно до п. 13.2 ст. 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон про прибуток) резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), крім доходів, зазначених у пунктах 13.3 - 13.6, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 13.1 цієї статті, за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.

Пунктом 16.13 ст. 16 Закону про прибуток передбачено, що відповідальність за утримання та перерахування до бюджету податку на доходи громадян, сум внесків на соціальні заходи, податків, зазначених у пункті 7.8, пункті 10.2 та статті 13 цього Закону, несуть платники податку, які провадять відповідні виплати. Перерахування податків, зазначених в пункті 7.8 та статті 13, здійснюється до/або разом із здійсненням таких виплат.

При цьому пп. 17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами" (далі - Закон) у разі коли платник податків здійснює продаж (відчуження) товарів (продукції) або здійснює грошові виплати без попереднього нарахування та сплати податку, збору (обов'язкового платежу), якщо відповідно до законодавства таке нарахування та сплата є обов'язковою передумовою такого продажу (відчуження) або виплати, такий платник податків сплачує штраф у подвійному розмірі від суми зобов'язання з такого податку, збору (обов'язкового платежу). Сплата зазначеного штрафу не звільняє платника податків від адміністративної або кримінальної відповідальності та/або конфіскації таких товарів (продукції) або коштів відповідно до закону.

Враховуючи викладене вище, у разі, коли резидент - платник податку на прибуток виплачує дохід нерезиденту у грошовій формі та при цьому здійснює сплату відповідного податку не за рахунок такої виплати, а за рахунок надміру сплаченого податку на прибуток, до такого платника застосовуються штрафні санкції згідно із зазначеною вище нормою Закону.

Заступник Голови
С. Чекашкін

и еще достаточно много аналогичных материалов.

Думаю, этого будет вполне достаточно, чтобы объяснить плательщику его личную заинтересованность в оформлении необходимых документов

Сообщение отредактировал OSTA - 27.01.2010, 18:17

+Цитировать сообщение
Тоха
сообщение 27.01.2010, 19:08
Сообщение #199

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(OSTA @ 27.01.2010, 18:07) *

я отвечала на заданный вопрос, а не "растекашися мыслию по древу", уважаемая Оста.

+Цитировать сообщение
Natali_K
сообщение 28.01.2010, 09:31
Сообщение #200

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(OSTA @ 27.01.2010, 17:07) *

Касательно , то налогом облагаются не доходы ф.л.- СПД, а доходы нерезидента

Так доходи нерезидента-я тут з вами погоджуюся.Але клієнт-приватний підприємець доказує, що закон про сплату податку на прибуток на нього не розповсюджується, бо він не є платником цього податку.Нібито він спочатку платив цей податок на репатріацію і податкова цей податок повертала....Ну це менше з тим....Нехай він з податковою розбирається сам.Це його продлеми.Нас більше цікавить позиція банку. Якщо клієнт вперся і хоче платити, то чи банк несе якусь відповідальність за те, що перерахує відсотки без сплати податку.Відповідно до №270 ми маємо слідкувати, щоб він не переплатив більше, ніж по договору, і не більше ніж максимальна ставка.Чи при перевірці НБУ перевіряє в банку наявність довідок про резилентність?В моїй практиці такого не було.І ніде не написано, що клієнт цю довідку має подавти в банк.

+Цитировать сообщение

22 страниц V  « < 8 9 10 11 12 > » 
Ответить в данную темуНачать новую тему