IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

2 страниц V  < 1 2  
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Касир+операціоніст в 1 особі; касири-автомати, В теорії можна. Чи є десь на практиці?
Marc
сообщение 09.12.2004, 13:22
Сообщение #21

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Maksym Kozub @ 08.12.2004, 14:41)
В целом соглашаясь со сказанным Вами, думаю всё же, что с учётом уровня образования скорее "танцевать" будут "от операциониста". Т.е. не теперешнего кассира научат через год совершать ещё и бухгалтерские операции, а теперешнему операционисту через год либо поставят электронного кассира, либо научат считать банкноты и нести матответственность. А вообще, в большинстве наших банков, как мне кажется, это вообще требует способностей и ответственности скорее теперешнего начальника отделения (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif) . И это действительно проблема подготовки.
*

Трудно будет заставить операциониста считать деньги, кредитчика - набирать платёжки, а топ-менеджера - оформлять кредитное дело. (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)
Насколько я знаю, в приведенном мною выше практическом примере, переучивали именно кассиров. Вроде получилось.
Надеюсь, что насчёт способностей и ответственности начальников отделений это была шутка? Или просто Вам не везло? (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/wink.gif)

+Цитировать сообщение
Spirit
сообщение 17.12.2004, 13:35
Сообщение #22

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Maksym Kozub @ 04.12.2004, 05:05)
Див. тему.Інструкція про касові операції вже більше року як дозволяє такі речі, але в жодному з банків...

Помогите , пожалуйста, вточности найти то место в Инструкции о кассовых операциях, где разрешается совмещать функции кассира и операциониста в одном исполнителе. Заранее благодарна.

+Цитировать сообщение
Maksym Kozub
сообщение 18.12.2004, 22:29
Сообщение #23

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Spirit @ 17.12.2004, 13:35)
Помогите , пожалуйста, вточности найти то место в Инструкции о кассовых операциях, где разрешается совмещать функции кассира и операциониста в одном исполнителе. Заранее благодарна.

Основне - пункт 3 глави 1 розділу III Інструкції про касові операції в банках України (затвердженої Постановою Правління НБУ від 14.08.2003 № 337 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 вересня 2003 р. за № 768/8089) "Про затвердження Інструкції про касові операції в банках України) (із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку № 62 від 18.02.2004, № 173 від 21.04.2004):

"3. До обов'язкових реквізитів касових документів, які оформлюються для зарахування суми готівки на відповідні рахунки (крім перелічених вище), також належать: номер рахунку отримувача та назва банку отримувача. Усі реквізити в касових документах мають бути заповнені згідно з правилами, зазначеними в додатку 14 до цієї Інструкції. Крім обов'язкових, касові документи можуть містити й інші реквізити, потрібні для здійснення окремих операцій з готівкою. Додаткові реквізити можуть бути дописані в касовому документі від руки ручкою.
Заповнює касові документи клієнт від руки ручкою чи за допомогою технічних засобів або працівник банку за згодою клієнта із застосуванням технічних засобів або системи автоматизації банку (далі - САБ).
Прибуткові, видаткові та прибутково-видаткові касові ордери, заяви на видачу готівки оформляються банком за допомогою технічних засобів із зазначенням номера примірника в правому верхньому кутку або иписуються з використанням копіювального або самокопіювального паперу.
У разі використання САБ для оформлення касових документів та відповідно до порядку внутрішнього контролю банк визначає кількість підписів працівників банку, які оформляють, контролюють та виконують касову операцію.
Банк визначає відповідальних працівників, яким надається право підписувати касові документи за касовими операціями, та визначає систему контролю за їх здійсненням."

"Крім перелічених вище" - мається на увазі крім картрахунків, для яких порядок окремий.

У відповідних додатках тепер у зразках документів - просто "Підписи банку".

Одночасно пунктом 2 Постанови № 337 визнано "такими, що втратили чинність:
глави I, II, III, IV, VII (крім пункту 312), VIII та розділи 5 і 5-а глави VI Інструкції № 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 07.07.94 № 129, із змінами (далі - Інструкція N 1)".

Власне у главах II (загальний порядок) та VII (особливості для інвалюти і було розписано все щодо "касирів", "операційних працівників", внутрішнього порядку передачі документів та ін.:

"9. При внесенні грошей за об'явами на внесення готівки для зарахування на рахунки операційні працівники перевіряють і оформлюють документи відповідно до вказівок по веденню бухгалтерського обліку. Після цього об'ява з квитанцією і ордером передається до каси.

10. Касир, що одержав внутрішнім порядком приходні документи, зобов'язаний: перевірити наявність і тотожність підписів операційних працівників наявним у нього зразкам; звірити відповідність вказаних в них сум цифрами і літерами; викликати особу, яка вносить гроші, і прийняти від неї гроші поаркушним перерахуванням. " - це _скасовано_.

У главі I, крім того, було розписано, що "У разі формування приходних та видаткових касових ордерів програмним комплексом автоматизації касових операцій, у яких передбачені контрольні функції, передбачаються підписи працівника банку, відповідального за формування касових документів, та касового працівника." Це також _скасовано_ (див. вище про "банк визначає кількість підписів працівників банку, які оформляють, контролюють та виконують касову операцію").

Ну і в додатках до того старого варіанту Інструкції № 1 було явно прописано "Контролер (оператор)" і "Касир" у підписах, як обов'язкові реквізити.

Тобто залежно від можливостей ОДБ, політики банку, уявлення про ризики, бажання заощадити час клієнта і багатьох інших факторів, тепер можна посадити чотири ступені контролерів з підписами, а можна зробити, що буде касир-операціоніст заповнювати документи й видавати гроші, а завкасою буде контролером, а можна... коротше, багато чого можна.

Мій банк, як мені сказали, таку можливість уже серйозно аналізував, і поки не пішли на це з різних міркувань, але не з нормативних. Керуючий відділенням розповідав, як у відділенні HSBC у Вірменії спостерігав таку роботу. Один зал - касири-операціоністи, кожен з яких суміщає в одній особі те й друге. Чеки, видачі, поповнення і т.д., кожен клієнт працює з _однією_ людиною біля _однієї_ стійки; другий зал - - менеджери по роботі з клієнтами (відкриття разункув і т.д.); третій - кредитні експерти.

Дякувати немає за що, мені просто цікаво, чому виникло питання: Ви вирішили перевірити, наскільки я сам розумію, про що говорю? ;)

Сообщение отредактировал Maksym Kozub - 18.12.2004, 22:37

+Цитировать сообщение
Maksym Kozub
сообщение 18.12.2004, 23:42
Сообщение #24

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Marc @ 09.12.2004, 13:22)
Трудно будет заставить операциониста считать деньги, кредитчика - набирать платёжки, а топ-менеджера - оформлять кредитное дело. :)

А кассира научить вбивать проводки - что, легче? ;) Просто "с разных сторон" трудности.

Цитата
Насколько я знаю, в приведенном мною выше практическом примере, переучивали именно кассиров. Вроде получилось.
Надеюсь, что насчёт способностей и ответственности начальников отделений это была шутка? Или просто Вам не везло? ;)

Я просто представляю себе, что во многих случаях, во многих банках, у теперешних операционистов для того не хватит способностей, ответственности и т.д. в обрез на свою теперешнюю работу хватает, а уж на "другие, более творческие позиции" их учить и учить. (Это я не ворчу и не скандалю, просто какие-то вещи видел не тоьькло как клиент, знаю, как менеджеры самих банков оценивают своих операционистов, и т.д.).

Я сегодня в совершенно другом месте (http://www.livejournal.com/users/camomile/...l?thread=761719) уже писал о том, что у нас чем ниже должность, тем больше проблем со знаниями, грамотностью (вплоть до элементарной), производственной и общей культурой и т.д. Потому и не уверен, что большинство наших операционистов реально можно научить и промотивировать так, чтобы они _нормально_ работать в новых условиях. Т.е. не "начальники отделений такие плохие, что только в современные кассиры и годятся" :), а "современные кассиры и операционисты такие плохие, что никуда не годятся".

Всё это, впрочем, не относится к банку, где сейчас обслуживаюсь: люди грамотные, нормальные, и, судя по всему, в меру творческие, так что способны будут, по-моему, "на марше" перестроиться и под какие-то реформы, если таковые начнутся.

Сообщение отредактировал Maksym Kozub - 18.12.2004, 23:45

+Цитировать сообщение
Spirit
сообщение 20.12.2004, 09:30
Сообщение #25

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Maksym Kozub @ 18.12.2004, 22:29)
Дякувати немає за що, мені просто цікаво, чому виникло питання: Ви вирішили перевірити, наскільки я сам розумію, про що говорю?

Зовсім ні - я бачу Ви нормативно більш освідчені з цього питання чим я, тому і вирішила зловжити Вашою любязністю. (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif) Необхідно було знати точне місце в касовій інструкції, тому що дійсно якась активність з цього приводу в банках. Причому підходять до цієї проблеми ,перш за все , з "карткового" боку. А "карточники" не завжди досконало знають касові інструкції (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/rolleyes.gif) Ще раз - дякую.

+Цитировать сообщение
Maksym Kozub
сообщение 20.12.2004, 10:49
Сообщение #26

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Spirit @ 20.12.2004, 09:30)
Ви нормативно більш освідчені з цього питання чим я, тому і вирішила зловжити Вашою любязністю.

Жодних зловживань не бачу; радий, якщо зміг допомогти :). Недавно в фаховому перекладацькому форумі один безграмотний інженер затято доводив, що перекладачі - це такі люди, які нічого нормально не знають і пхаються в усі сфери. Мені здавалося, що, зокрема, про банки і право я щось таки трохи знаю, - дякую Вам за підтвердження :).

+Цитировать сообщение
Rostt
сообщение 28.03.2006, 15:07
Сообщение #27

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

а как насчет нового постановления НБУ 78 от 7.03.06?

режет на корню использование одно кассира на отделении.....

3.1. Пункт 10.7 доповнити абзацом такого змісту:
"У разі здійснення відділенням касових операцій, виконання
яких вимагає наявності виконавця (касира) та працівника, на якого
покладено функції контролера, або відповідального працівника, який
приймає рішення щодо віднесення операції клієнта до операцій, що
підлягають фінансовому моніторингу, чисельність працівників такого
відділення має становити не менше двох осіб".

какие есть мысли? а если контролер на филиале?

+Цитировать сообщение
cat_today
сообщение 02.12.2006, 23:35
Сообщение #28

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

2 Rostt
Слабо себе представляю филиал из одного человека (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)
На отделении получается минимум кассир и начальник отделения. Начальник и будет ответственным по фин.мониторингу.

+Цитировать сообщение
AnatoliyV
сообщение 05.12.2006, 09:13
Сообщение #29

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(cat_today @ 02.12.2006, 23:35) *
2 Rostt
Слабо себе представляю филиал из одного человека (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif)
На отделении получается минимум кассир и начальник отделения. Начальник и будет ответственным по фин.мониторингу.

Использование одного кассира на отделении определяется только перечнем операций, который Головной банк разрешит проводить на данном отделении. Ведь можно выстроить схему лимитов и ограничений таким образом, что на отделении невозможно будет провести операции, требующие контроллера либо специалиста по финмониторингу.

+Цитировать сообщение
cat_today
сообщение 05.12.2006, 22:40
Сообщение #30

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

2 AnatoliyV Можно.
К тому же из вышеприведенного пункта не следует, что должно быть 2 человека на отделении. Думаю имеется ввиду, что официально должно числиться 2 человека. Вот и числиться один начальник на десяток таких кассовых отделений.

+Цитировать сообщение
Nickolas
сообщение 09.12.2006, 20:08
Сообщение #31

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

В Надра совместили функции кассира и операциониста. Разделили все операции на короткие (требующие заключения договора) и длинные (бездоговорные), все короткие операции переведены в кассу. Т.е. например клиент оформляет депозит - им занимается менеджер, подписывает договор, заводит данные в БД, на этом его работа заканчивается, все остальные операции выдача процентов, пополнение, расторжение проводит менеджер по операциям (кассир-операционист). Тем более кассиру не нужно делать какие либо проводки ручками, всё делается в програмном комплексе простым нажатием кнопки, после чего проводки формируются автоматически. Тоже самое с платежами, чеками, приходниками, карточками, переводами и т.д. Правда принцип "двух рук" или "четырёх глаз" пока остался в силе - функции контролера лежат на начальнике ТОБО, в крупных ТОБО есть контролеры. Т.е. с менеджеров практически убрали операционную работу (осталось не много, напр внебаланс) и ихними задачами стало чисто продажа продуктов, а кассиры выполняют традиционную работу и операционную.
Насколько мне известно Приват собирается во всех своих банковских модулях оставить по одному кассиру. Т.е. все функции ложатся на одного человека.
Ряд других банков некоторые операции, напр переводы, уже давно перенес в кассу, заставляя тем самым кассиров постоянно бегать к контролеру.

+Цитировать сообщение
Rostt
сообщение 11.12.2006, 22:42
Сообщение #32

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Nickolas @ 09.12.2006, 20:08) *
В Надра совместили......

спасибо за внятную информацию..... кстати я давно вижу партнерство Надры и сети "Алло", там везде отделения и по одному человеку...

Цитата
cat_today Дата 02.12.2006, 23:35
2 Rostt
Слабо себе представляю филиал из одного человека

иметься ввиду, что контролер находиться не в отделении, а на филиале, и контролирует работу кассира, таким образом один контролер, может вести несколько филиалов на которых работают кассиры....
и ничего смешного....

+Цитировать сообщение
Balam
сообщение 15.08.2012, 16:06
Сообщение #33

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

перенес

+Цитировать сообщение

2 страниц V  < 1 2
Ответить в данную темуНачать новую тему