IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Початок видаткових операцій за рахунками типу ЛОРО, банків резидентів та нерезидентів
miram
сообщение 16.08.2012, 10:03
Сообщение #1


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 222

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Шановні колеги,
з якої дати ви починаєте проводити видаткові (чи навіть будь-які) операції за ЛОРО рахунками банків-резидентів та банків-нерезидентів?
Це може бути дата відкриття рахунку, дата отримання відповідного підтвердження з органів державної податкової служби (для банків-резидентів) чи після отримання реєстраційного номера від НБУ?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Katya_Katya
сообщение 16.08.2012, 10:25
Сообщение #2


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 10

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(miram @ 16.08.2012, 11:03) *
Шановні колеги,
з якої дати ви починаєте проводити видаткові (чи навіть будь-які) операції за ЛОРО рахунками банків-резидентів та банків-нерезидентів?
Це може бути дата відкриття рахунку, дата отримання відповідного підтвердження з органів державної податкової служби (для банків-резидентів) чи після отримання реєстраційного номера від НБУ?

Доброго дня!

Що стосується рахунків в іноземній валюті, є таке "Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства" (Постанова Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 року N 369), згідно пункту 5.2 глави 5 розділу III якого НБУ може застосувати заходи впливу до банку у разі "проведення операцій за незареєстрованими Національним банком кореспондентськими рахунками банків".

Таким чином, незважаючи на будь-що, вказане в інших нормативних актах (включаючи пост. 118), згідно цього положення можна здійснювати операції тільки після реєстрації коррахунку в іноз. валюті.

Що стосується рахунку в гривнях, після його реєстрації у податковій.

Сообщение отредактировал Katya_Katya - 16.08.2012, 10:26
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
miram
сообщение 16.08.2012, 11:03
Сообщение #3


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 222

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Katya_Katya @ 16.08.2012, 11:25) *
Доброго дня!

Що стосується рахунків в іноземній валюті, є таке "Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства" (Постанова Правління Національного банку України від 28 серпня 2001 року N 369), згідно пункту 5.2 глави 5 розділу III якого НБУ може застосувати заходи впливу до банку у разі "проведення операцій за незареєстрованими Національним банком кореспондентськими рахунками банків".

Таким чином, незважаючи на будь-що, вказане в інших нормативних актах (включаючи пост. 118), згідно цього положення можна здійснювати операції тільки після реєстрації коррахунку в іноз. валюті.

Що стосується рахунку в гривнях, після його реєстрації у податковій.

Дякую за конкретну выдповідь щодо іноземної валюти!
Я навіть подумати не могла, що карати можуть за те що чорним по білому дозволено нормативно правовим актом (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
А на що посилатися стосовно грн? Адже навіть в податковому кодексі в статті 69 написано що
69.4. Датою початку видаткових операцій за рахунком платника податків, визначеного пунктом 69.1 цієї статті (крім банку), у банках та інших фінансових установах є дата отримання банком або іншою фінансовою установою повідомлення органу державної податкової служби про взяття рахунка на облік в органах державної податкової служби. "


Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Katya_Katya
сообщение 16.08.2012, 11:21
Сообщение #4


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 10

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(miram @ 16.08.2012, 12:03) *
Дякую за конкретну выдповідь щодо іноземної валюти!
Я навіть подумати не могла, що карати можуть за те що чорним по білому дозволено нормативно правовим актом (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)
А на що посилатися стосовно грн? Адже навіть в податковому кодексі в статті 69 написано що
69.4. Датою початку видаткових операцій за рахунком платника податків, визначеного пунктом 69.1 цієї статті (крім банку), у банках та інших фінансових установах є дата отримання банком або іншою фінансовою установою повідомлення органу державної податкової служби про взяття рахунка на облік в органах державної податкової служби. "

Тут вже не можу підказати, оскільки також знайома із вказаним Вами положенням. Ми робимо так на практиці, щоб уникнути будь-яких проблем, зважаючи на недосконалість нашого законодавства.

Сообщение отредактировал Katya_Katya - 16.08.2012, 11:37
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
miram
сообщение 16.08.2012, 11:43
Сообщение #5


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 222

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Katya_Katya @ 16.08.2012, 12:21) *
Тут вже не можу підказати, оскільки також знайома із вказаним Вами положенням. Ми робимо так на практиці, щоб уникнути будь-яких проблем, зважаючи на недосконалість нашого законодавства.


Дякую.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Valeryi
сообщение 23.08.2012, 08:51
Сообщение #6


Банкир
****

Группа: Модератор
Сообщений: 1 003

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(miram @ 16.08.2012, 12:03) *
А на що посилатися стосовно грн? Адже навіть в податковому кодексі в статті 69 написано що
69.4. Датою початку видаткових операцій за рахунком платника податків, визначеного пунктом 69.1 цієї статті (крім банку), у банках та інших фінансових установах є дата отримання банком або іншою фінансовою установою повідомлення органу державної податкової служби про взяття рахунка на облік в органах державної податкової служби. "

Это для банков-резидентов.

Кроррсчет банка-нерезидента в укр.грн. в банке-резиденте приравнивается к счетам в иностранной валюте и регистрируется в НБУ (см. Постановления НБУ 118 и 343).

Цитата(Katya_Katya @ 16.08.2012, 11:25) *
згідно пункту 5.2 глави 5 розділу III якого НБУ може застосувати заходи впливу до банку у разі "проведення операцій за незареєстрованими Національним банком кореспондентськими рахунками банків".

В 2005-м или 2006-м году проверка указывала мне на этот пункт, т.к. по некоторым счетам были операции до регистрации в НБУ. В заключении рекомендовали в дальнейшем не делать так. (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) Оснований для "покарания" малова-то, т.к. в 118 черным по белому написано: "Датою початку здійснення видаткових операцій за кореспондентським рахунком уповноваженого банку України в іноземній валюті є дата відкриття цього рахунку. "
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
miram
сообщение 23.08.2012, 12:09
Сообщение #7


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 222

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Valeryi @ 23.08.2012, 09:51) *
Оснований для "покарания" малова-то, т.к. в 118 черным по белому написано: "Датою початку здійснення видаткових операцій за кореспондентським рахунком уповноваженого банку України в іноземній валюті є дата відкриття цього рахунку. "


але чорним по білому це написано саме для банків-резидентів, а от з нерезидентами питання:)
я нещодавно отримала розяснення від юридичного департаменту (нашого Банку)
на їх думку
НБУ може застосувати заходи впливу до банку у разі "проведення операцій за незареєстрованими Національним банком кореспондентськими рахунками банків". якщо Банк взагалі не зареєстрував рахунок (не в належний строк).
до того ж в 343 не передбачено причин відмови реєстрації рахунку НБУ. А якщо ми встановлюємо стосунки з "неналежним банком" то це вже "відповідальність по дещо іншим пунктам" (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Valeryi
сообщение 23.08.2012, 13:35
Сообщение #8


Банкир
****

Группа: Модератор
Сообщений: 1 003

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(miram @ 23.08.2012, 13:09) *
НБУ може застосувати заходи впливу до банку у разі "проведення операцій за незареєстрованими Національним банком кореспондентськими рахунками банків". якщо Банк взагалі не зареєстрував рахунок (не в належний строк).

Мнение имеет право на "жизнь".

Цитата(miram @ 23.08.2012, 13:09) *
"неналежним банком"

"Неналежних банков" на Украине нет. Да и не сможет НБУ вернуть пакет без весомой причины, т.к. в 343 задекларировано: "8. Територіальне управління Національного банку може звернутися до установи за додатковою інформацією щодо реєстраційних даних, ліцензії, статутних документів та рейтингової оцінки кореспондента-нерезидента, яка необхідна для ідентифікації його як банківської установи."
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Katya_Katya
сообщение 03.10.2012, 14:27
Сообщение #9


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 10

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



По теме:

Инструкция 492, пункт 1.13 главы 1:

Банк має право проводити видаткові операції за рахунком клієнта - юридичної особи, відокремленого підрозділу, іноземного представництва, яке відповідно до законодавства України зобов'язане сплачувати податки і збори, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, починаючи з дати реєстрації отримання банком повідомлення органу державної податкової служби про взяття рахунку на облік в органах державної податкової служби (далі - повідомлення).
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
miram
сообщение 03.10.2012, 14:46
Сообщение #10


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 222

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Katya_Katya @ 03.10.2012, 15:27) *
По теме:

Инструкция 492, пункт 1.13 главы 1:

Банк має право проводити видаткові операції за рахунком клієнта - юридичної особи, відокремленого підрозділу, іноземного представництва, яке відповідно до законодавства України зобов'язане сплачувати податки і збори, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, починаючи з дати реєстрації отримання банком повідомлення органу державної податкової служби про взяття рахунку на облік в органах державної податкової служби (далі - повідомлення).


в принципі, при відкритті коррахунків ми маємо керуватися Постановою 118 та 320, 492 -це вже крайній варіант,коли моменти не обумовлені в згаданих постановах.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Katya_Katya
сообщение 03.10.2012, 15:26
Сообщение #11


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 10

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Я так не вважаю. 320 регулює відкриття рахунків в територ. управліннях НБУ. Вище ви питали, на який документ посилатися щодо грн. На мій погляд, саме 492 регулює відкриття рахунків у грн резидентам, і взагалі стосується відкриття банками будь-яких рахунків в Україні, а 118 встановляє окремі правила для відкриття певних кореспонд. рахунків.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
miram
сообщение 04.10.2012, 08:41
Сообщение #12


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 222

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Katya_Katya @ 03.10.2012, 16:26) *
Я так не вважаю. 320 регулює відкриття рахунків в територ. управліннях НБУ. Вище ви питали, на який документ посилатися щодо грн. На мій погляд, саме 492 регулює відкриття рахунків у грн резидентам, і взагалі стосується відкриття банками будь-яких рахунків в Україні, а 118 встановляє окремі правила для відкриття певних кореспонд. рахунків.

в розділі 3 постанови 320 прописано відкриття та закриття коррахунків в грн одного банку в іншому.
Й, наприклад, щодо закриття то чітко обумовлено, що має бути подано Банком (в якому відкрито рахунок) подати дані до ДПС, а щодо відкриття то нічого не зазначено.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

Ответить в данную темуНачать новую тему
2 чел. читают эту тему (гостей: 2, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 



Текстовая версия Сейчас: 21.09.2019, 17:43