IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

Ответить в данную темуНачать новую тему
> Переказ Гривні Нерезидентом
Hunter_v81
сообщение 20.12.2008, 09:57
Сообщение #1

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Це питання вже піднімалось раніше на форумі неодноразово в різних темах, проте відповіді я так і не побачив ніде. Пропоную її видлити в окрему тему. Не один раз приходилось чути, що на різного роду семінарах працівникам НБУ задавалось дане питання і практично завжди отримувалась відповідь, що відправка нерезидентом гривні по Україні здійснюється без підтверджуючих документів. Тим не менше, немає жодного посилання на якийсь нормативний документ. Свого часу я писав в НБУ по даному питанню і отримав відповідь, яку напевно багато хто з вас отримув задаючи питання НБУ: будь-який переказ коштів (мається на увазі, хоч гривня, хоч долар, хоч євро) нерезидентом здійснюється згідно діючого законодавства (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif) Коротко, ясно і незрозуміло відносно гривні, а питання задаалось конкретно по гривні. Наскільки мені відомо, практично всі банки здійснюють переказ гривні від нерезидента ТІЛЬКИ з підтверджуючими документами, принаймні, мені не відомо про жоден випадок такого переказу без підтверджуючих документів, навіть на форумі ніде не читав. Зрозуміло, що всі страхують себе від можливих неприємностей і штрафних санкцій. Звісно, можна ризикнути і відправити переказ на невеличку суму ез підтверджуючих документів і дочекатись перевірки, проте боюсь отримати в загальному акті фразу типу, що така операція являєтья грубим порушенням діючого закоодавства зі всякими там можливими наслідками. Керівництво не зрозуміє. (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/mad.gif)

Сообщение отредактировал Hunter_v81 - 20.12.2008, 10:00

+Цитировать сообщение
BogdanFC
сообщение 30.12.2008, 15:13
Сообщение #2

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Hunter_v81 @ 20.12.2008, 10:57) *
Це питання вже піднімалось раніше на форумі неодноразово в різних темах, проте відповіді я так і не побачив ніде. Пропоную її видлити в окрему тему. Не один раз приходилось чути, що на різного роду семінарах працівникам НБУ задавалось дане питання і практично завжди отримувалась відповідь, що відправка нерезидентом гривні по Україні здійснюється без підтверджуючих документів. Тим не менше, немає жодного посилання на якийсь нормативний документ. Свого часу я писав в НБУ по даному питанню і отримав відповідь, яку напевно багато хто з вас отримув задаючи питання НБУ: будь-який переказ коштів (мається на увазі, хоч гривня, хоч долар, хоч євро) нерезидентом здійснюється згідно діючого законодавства (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/smile.gif) Коротко, ясно і незрозуміло відносно гривні, а питання задаалось конкретно по гривні. Наскільки мені відомо, практично всі банки здійснюють переказ гривні від нерезидента ТІЛЬКИ з підтверджуючими документами, принаймні, мені не відомо про жоден випадок такого переказу без підтверджуючих документів, навіть на форумі ніде не читав. Зрозуміло, що всі страхують себе від можливих неприємностей і штрафних санкцій. Звісно, можна ризикнути і відправити переказ на невеличку суму ез підтверджуючих документів і дочекатись перевірки, проте боюсь отримати в загальному акті фразу типу, що така операція являєтья грубим порушенням діючого закоодавства зі всякими там можливими наслідками. Керівництво не зрозуміє. (IMG:http://www.uabanker.net/forum/style_emoticons/default/mad.gif)

Добрый день! Советую Вам сделать еще один запрос. После вступления в силу ПП НБУ 496, нашему банку был дан официальній ответ: "Здійснення фізичними особами-нерезидентами переказів в національній валюті без відкриття рахунку в межах України для виплати їх готівкою без зарахування на поточний рахунок не потребує подання ними підтвердних документів, що підтверджують джерела походження готівки".

+Цитировать сообщение
Hunter_v81
сообщение 20.01.2009, 15:52
Сообщение #3

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

направив ще до Нового року. Чекаю відповіді

+Цитировать сообщение
Hunter_v81
сообщение 27.02.2009, 12:21
Сообщение #4

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Відповідь НБУ позитивна. Переказ гривні нерезидентом по Україні, а також сплата комісії в гривні за переказ валюти за кордон не потребує жодних підтверджуючих документів про джерела походження гривні

+Цитировать сообщение
Ksyushka
сообщение 16.04.2009, 16:45
Сообщение #5

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Hunter_v81 @ 27.02.2009, 13:21) *
Відповідь НБУ позитивна. Переказ гривні нерезидентом по Україні, а також сплата комісії в гривні за переказ валюти за кордон не потребує жодних підтверджуючих документів про джерела походження гривні

а нет какого-то официального разъяснения для всех?

+Цитировать сообщение
Hunter_v81
сообщение 14.05.2009, 14:56
Сообщение #6

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Ksyushka @ 16.04.2009, 17:45) *
а нет какого-то официального разъяснения для всех?

прошу вибачення, давно не був на форумі... наскільки мені відомо - немає. тому й писав в НБУ, щоб отримати офіційну відповідь

+Цитировать сообщение
Natali_K
сообщение 13.03.2010, 15:28
Сообщение #7

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Hunter_v81 @ 27.02.2009, 12:21) *

?????От читаю Вашу переписку і хочу уточнити невже таке можна робити без підтвердних документів?Я завжди думала, що таке можна робити тільки з підтвердними документами.Невже нерезидент не має підтвердити джерело походження гривні?

Сообщение отредактировал Natali_K - 13.03.2010, 15:31

+Цитировать сообщение
Hunter_v81
сообщение 13.03.2010, 18:59
Сообщение #8

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Natali_K @ 13.03.2010, 15:28) *
?????От читаю Вашу переписку і хочу уточнити невже таке можна робити без підтвердних документів?Я завжди думала, що таке можна робити тільки з підтвердними документами.Невже нерезидент не має підтвердити джерело походження гривні?

Natali_K, я за свої слвоа відповідаю. Майте на увазі, що відповідь надавалась конкретному банку. я не сумніваюсь що може бути варіант, коли у Ваш банк прийде перевірка з НБУ, перевірить такі операції, виявить, що Ви відправляли такі перекази і оштрафує Вас. Такі випадки непоодинокі. Тому, якщо хочете мати 100%-ну гарантію, напишіть листа в НБУ з проханням дати розяснення щодо даного питання

+Цитировать сообщение
Natali_K
сообщение 15.03.2010, 10:58
Сообщение #9

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Hunter_v81 @ 13.03.2010, 18:59) *
Natali_K, я за свої слвоа відповідаю. Майте на увазі, що відповідь надавалась конкретному банку. я не сумніваюсь що може бути варіант, коли у Ваш банк прийде перевірка з НБУ, перевірить такі операції, виявить, що Ви відправляли такі перекази і оштрафує Вас. Такі випадки непоодинокі. Тому, якщо хочете мати 100%-ну гарантію, напишіть листа в НБУ з проханням дати розяснення щодо даного питання

Дякую за пораду.Ви знаєте, у нас тут фізичними особами більше відає відділ обслуговування фіз осіб, а я на рівні-цікавлюся для загального розвитку.Так от після такої теми переписки, мені стало цікаво, і я задала це питання нашим спеціалістам, поставивши їх в глухий кут (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Ми так подумали, що справді це ніде не написано.Але вони також зхиляються до думки, якщо не заборонено, то можна.Мені так подобається наше валютне законодавство.Це як кросворд, завжди треба не просто читати, а й думати добре, те що читаєш.Купа "підводних каменів".
Дякую за важливе підняте питання.

+Цитировать сообщение
Тоха
сообщение 15.03.2010, 11:09
Сообщение #10

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Natali_K @ 15.03.2010, 11:58) *
Мені так подобається наше валютне законодавство.Це як кросворд, завжди треба не просто читати, а й думати добре, те що читаєш.Купа "підводних каменів".

тому і "валютником" далеко не кожному вдається стати)))

+Цитировать сообщение
Hunter_v81
сообщение 15.03.2010, 19:47
Сообщение #11

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Natali_K @ 15.03.2010, 10:58) *
Дякую за пораду.Ви знаєте, у нас тут фізичними особами більше відає відділ обслуговування фіз осіб, а я на рівні-цікавлюся для загального розвитку.Так от після такої теми переписки, мені стало цікаво, і я задала це питання нашим спеціалістам, поставивши їх в глухий кут (IMG:style_emoticons/default/biggrin.gif) .Ми так подумали, що справді це ніде не написано.Але вони також зхиляються до думки, якщо не заборонено, то можна.Мені так подобається наше валютне законодавство.Це як кросворд, завжди треба не просто читати, а й думати добре, те що читаєш.Купа "підводних каменів".
Дякую за важливе підняте питання.

Natali_K, Ви скільки пережили перевірок НБУ? Я Вам скажу так, що перевіряючі з НБУ дотримуююься іншої позиції: якщо не дозволено, то не можна. У мене свого часу був конфлікт з перевіряючою з НБУ. Кажу, що Ви не можете мені вказувати такий-то момент як порушення, поскільки я нічого не порушив, покажіть мені пункт в любій Постанові НБУ, відповідно до якого я не мав права робити те, що зробив. Треба було бачити і чути те, що мені говорилось. Суть така - "Я - НБУ, а значить я права (ий), і раз сказала (ав), що Ви порушили, значить так воно і є, і крапка!". Звісно, я не погодився. Правда у висновок дане порушення не попало, але мене попередили наостанок, щоб я вів себе при подальших перевірках як потрібно, а не так як я себе вів при цій перевірці, і щоб виправив вказані помилки, які не вказані у висновку, до наступної перевірки, інакше буде лихо. Правда обіцяних документів, які підтверджують що я був не правий я до сих пір не отримав і сумніваюсь що отримав би, поскільки їх просто немає.

+Цитировать сообщение
Natali_K
сообщение 17.03.2010, 16:54
Сообщение #12

Постоялец
**

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(Hunter_v81 @ 15.03.2010, 19:47) *
Natali_K, Ви скільки пережили перевірок НБУ? Я Вам скажу так, що перевіряючі з НБУ дотримуююься іншої позиції: якщо не дозволено, то не можна. У мене свого часу був конфлікт з перевіряючою з НБУ. Кажу, що Ви не можете мені вказувати такий-то момент як порушення, поскільки я нічого не порушив, покажіть мені пункт в любій Постанові НБУ, відповідно до якого я не мав права робити те, що зробив. Треба було бачити і чути те, що мені говорилось. Суть така - "Я - НБУ, а значить я права (ий), і раз сказала (ав), що Ви порушили, значить так воно і є, і крапка!". Звісно, я погодився, мені ніхто нічого не показав, правда у висновок дане порушення не попало, але мене попередили наостанок, щоб я вів себе при подальших перевірках як потрібно, а не так як я себе вів при цій перевірці, і щоб виправив вказані помилки, які не вказані у висновку, до наступної перевірки, інакше буде лихо. Правда обіцяних документів, які підтверджують що я був не правий я до сих пір не отримав і сумніваюсь що отримав би, поскільки їх просто немає.

Можливо в силу невеликої кількості років роботи, я порівняно і не багато перевірок пережила. (IMG:style_emoticons/default/rolleyes.gif) Але з нашим територіальним управління таких проблем не було.Вони в нас досить лояльні і у випадку якоїсь іншої думки щодо ситуації, коли немає пункту, який порушено, вони можуть тільки рекомендувати.Але, я з Вами згідна, що це суб'єктивний фактор, навіть більше людський.Все залежить від людей, які перевіряють.

+Цитировать сообщение
SannyAn
сообщение 11.05.2010, 14:39
Сообщение #13

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Добрый день, помогите, пожалуйста в такой ситуации. Клиент - резидент Молдовы. Осуществляет платеж в укр.гривне в адрес юридического лица - резидента Украины. Не так давно подобные переводы не принимались украинскими банками без указания в 70 поле SWIFT контракта, т.е. платеж на основании счета осуществлять было нельзя. Обязательно был нужен контракт. Действуют ли до сих пор эти требования? Спасибо!

+Цитировать сообщение
ОЛЕ
сообщение 11.05.2010, 15:09
Сообщение #14

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(SannyAn @ 11.05.2010, 15:39) *
Добрый день, помогите, пожалуйста в такой ситуации. Клиент - резидент Молдовы. Осуществляет платеж в укр.гривне в адрес юридического лица - резидента Украины. Не так давно подобные переводы не принимались украинскими банками без указания в 70 поле SWIFT контракта, т.е. платеж на основании счета осуществлять было нельзя. Обязательно был нужен контракт. Действуют ли до сих пор эти требования? Спасибо!

В данном случае счёт может иметь силу контракта, если в нем будут прописаны реквизиты обеих сторон, их обязательства и предмет договора.

+Цитировать сообщение
SannyAn
сообщение 11.05.2010, 16:02
Сообщение #15

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(ОЛЕ @ 11.05.2010, 16:09) *
В данном случае счёт может иметь силу контракта, если в нем будут прописаны реквизиты обеих сторон, их обязательства и предмет договора.

Спасибо

+Цитировать сообщение
ОЛЕ
сообщение 11.05.2010, 16:22
Сообщение #16

Банкир

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(SannyAn @ 11.05.2010, 15:39) *

Может быть я ошибаюсь, но платежи в грн. идут обычными платёжками (грн.), а не СВИФТОМ.
Т.о. там будет простое назначение платежа/, а не поле 70.

+Цитировать сообщение
VseOK
сообщение 09.04.2012, 12:03
Сообщение #17

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

У нас нерезидент платить в касі банку за готель (сума невелика).
Чи треба нам джерело походження гривні і чим регламентується?
Зараз можна ввезти 10 000 Євро з усним декларуванням. Нерезидент їх поміняє в касі і отримає довідку-сертифікат, але вона не може бути джерелом походження.
Читаю законодавство: для обміну валюти підтвердження не потрібне; для внесення на свій рахунок - потрібне; а як щодо оплати послуг через банк? (не можу знайти інфо)

+Цитировать сообщение
мамарина78
сообщение 28.04.2012, 04:03
Сообщение #18

Участник
*

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ

Цитата(VseOK @ 09.04.2012, 13:03) *
У нас нерезидент платить в касі банку за готель (сума невелика).
Чи треба нам джерело походження гривні і чим регламентується?
Зараз можна ввезти 10 000 Євро з усним декларуванням. Нерезидент їх поміняє в касі і отримає довідку-сертифікат, але вона не може бути джерелом походження.
Читаю законодавство: для обміну валюти підтвердження не потрібне; для внесення на свій рахунок - потрібне; а як щодо оплати послуг через банк? (не можу знайти інфо)

Источник не нужен, это как при открытии текущего счета: взнос на счет подтверждается документами об источнике, а оплата комиссии за открытие счета (грн) - нет

+Цитировать сообщение

Ответить в данную темуНачать новую тему