IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 
Ответить в данную темуНачать новую тему
> открытие тек.счета третим лицом
Wood_Elf
сообщение 16.05.2013, 16:40
Сообщение #1


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 8

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Коллеги, помогите урегулировать спор =)

Некоторые банковские сотрудники утверждают, что для открытия счета на третье лицо необходимы только парспорт и код открывающего.
При этом открыть по доверенности тоже можно, но это не обязательно.
Неужели можно открыть счет любому другому физ.лицу без доверенности и его присутствия?


В 492 есть два пункта, которые прямо не запрещают:

6.5. Відкриття поточного рахунку фізичною особою на користь третьої особи здійснюється в такому порядку:
фізична особа, яка відкриває рахунок, пред'являє уповноваженому працівнику банку свій паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Якщо ця фізична особа є резидентом, то вона додатково має пред'явити документ, виданий органом державної податкової служби, що засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
уповноважений працівник банку ідентифікує фізичну особу, яка відкриває рахунок, і підтверджує здійснення ідентифікації копіюванням вищезазначених документів у порядку, установленому главою 2 цієї Інструкції;
фізична особа, яка відкриває рахунок, заповнює заяву про відкриття поточного рахунку (додаток 5);
між фізичною особою і банком укладається договір банківського рахунку.
Під час першого звернення до банку фізичної особи, на користь якої відкрито рахунок, з метою використання рахунку вона має пред'явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Фізична особа-резидент додатково має пред'явити документ, виданий органом державної податкової служби, що засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Уповноважений працівник банку ідентифікує фізичну особу - власника рахунку і підтверджує здійснення ідентифікації копіюванням вищезазначених документів у порядку, установленому главою 2 цієї Інструкції. Фізична особа - власник рахунку заповнює картку із зразками підписів (додаток 4).
6.6. Відкриття поточного рахунку однією фізичною особою на ім'я іншої фізичної особи може здійснюватися на підставі довіреності, засвідченої в установленому законодавством порядку. Відкриття поточного рахунку однією фізичною особою іншій фізичній особі на підставі довіреності здійснюється в порядку, визначеному пунктом 6.1 цієї Інструкції, за умови пред'явлення довіреною особою паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та подання довіреності (копії довіреності), засвідченої нотаріально. Довіреність має містити інформацію, яка дає змогу банку ідентифікувати особу, на ім'я якої відкривається рахунок. Якщо довірена особа є резидентом, то вона додатково має пред'явити документ, виданий органом державної податкової служби, що засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Якщо рахунок відкривається на ім'я фізичної особи-резидента і в довіреності не зазначений реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи-резидента, на ім'я якої відкривається рахунок, то довірена особа додатково має подати копію документа, виданого органом державної податкової служби, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків фізичної особи, на ім'я якої відкривається рахунок. Ця копія має бути засвідчена органом, що видав документ, або нотаріально чи уповноваженим працівником банку. Уповноважений працівник банку ідентифікує довірену особу та підтверджує здійснення ідентифікації копіюванням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та документа, виданого органом державної податкової служби, що засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у порядку, установленому главою 2 цієї Інструкції. { Абзац другий пункту 6.6 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку N 110 ( z0446-05 ) від 04.04.2005 }
Якщо довіреність надана тільки на відкриття поточного рахунку, то картка із зразками підписів під час відкриття рахунку не заповнюється. Під час першого звернення до банку фізичної особи, на ім'я якої відкрито поточний рахунок (власника рахунку), з метою використання рахунку вона має:
пред'явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Фізична особа-резидент додатково має пред'явити документ, виданий органом державної податкової служби, який засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
заповнити картку із зразками підписів (додаток 4).
Уповноважений працівник банку ідентифікує власника рахунку та підтверджує здійснення ідентифікації копіюванням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, в порядку, установленому главою 2 цієї Інструкції.

Сообщение отредактировал Wood_Elf - 16.05.2013, 16:41
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
OSTA
сообщение 16.05.2013, 16:50
Сообщение #2


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 426

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Wood_Elf @ 16.05.2013, 17:40) *
Неужели можно открыть счет любому другому физ.лицу без доверенности и его присутствия?

можно.

счетом, который открыт в пользу 3-го лица распоряжаться может исключительно это лицо.

счетом, который открывается по доверенности может как владелец счета так и доверенное лицо
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Wood_Elf
сообщение 16.05.2013, 17:42
Сообщение #3


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 8

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(OSTA @ 16.05.2013, 17:50) *
можно.

счетом, который открыт в пользу 3-го лица распоряжаться может исключительно это лицо.

счетом, который открывается по доверенности может как владелец счета так и доверенное лицо


Спасибо.

в продолжение. Интересен порядок.

открывающий счет предоставляет свои паспорт и код для идентификации. А ФИО и остальные данные третьего лица в заявке указыют не подтверждая документами?
Т.е. если в заявке была ошибка и при первом посещении владельца счета идентифицировать не удалось, то кто вообще может забрать средства (если это текущий счет, а не депозит).

блин, не вижу логики. Так всегда было или это недавние изменения 492-й?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Balam
сообщение 16.05.2013, 20:02
Сообщение #4


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 371

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Та этот порядок от царя Гороха.
Не смогли идентифицировать - вызвали того кто открывал, совместно урегулировали.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Wood_Elf
сообщение 17.05.2013, 13:01
Сообщение #5


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 8

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Balam @ 16.05.2013, 21:02) *
Та этот порядок от царя Гороха.
Не смогли идентифицировать - вызвали того кто открывал, совместно урегулировали.



да уж, глупо как-то. Сколько работаю в системе и не обращал внимания.
Спасибо за консультацию!
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
мамарина78
сообщение 05.07.2013, 13:58
Сообщение #6


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 12

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



С учетом того, что денежные средства, поступившие на текущий счет до момента перехода права собственности на счет, считаются доходом и налогооблагаются, клиенты редко пользуются такими счетам, и обычно в этом есть острая необходимость. Чаще всего открывающие счета владеют информацией об ИНН третьего лица или серия и номер паспорта, мы вносим это в базу и на основании этого работаем
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

Ответить в данную темуНачать новую тему
2 чел. читают эту тему (гостей: 2, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 



Текстовая версия Сейчас: 19.10.2019, 02:20