IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 Правила форума Правила Скорой клиентской помощи
 
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Использование нотариальной доверенности
passerby
сообщение 29.01.2014, 13:37
Сообщение #1


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 145

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Я хотел бы узнать о механизме использования счетов по доверенности, как это практически происходит. Речь - о счетах физических лиц.

Доверитель имеет счет (текущий, депозитный) и доверяет доверенному операции по счету путем составления доверенности у нотариуса. Доверенный приходит в банк с этой доверенностью. Я читал, что банки могут потребовать время на проверку доверенности передавая ее в свой юр. отдел. Мы можем пропустить этот этап, скажем, допустив, что банк взял доверенность на день, подтвердил соответствие ее формы и содержания.

Что происходит дальше? Банк может потребовать оригинал или нотариально заверенную копию для того, чтобы оставить её в своих материалах, или же доверенность возвращается клиенту? В случае, если доверенный обязан предоставить такую копию в банк, делается это единожды или на каждую операцию, которая выполняется посредством доверенности (получил в кассе деньги - одна доверенность, внес их на другой счет - тут же вторая т.п.). Или может такая копия хранится на отделении и конкретно в этом отделении дальнейшие действия могут происходить по этому документу, но если прийти в другое, то нужно начинать все сначала?

Меня, естественно, интересует где проходит граница между тем, что я обязан безвозвратно предоставить в банк, и тем, где банк для своего, к примеру, удобства предлагает снабжать дополнительными документами, выходящими за рамки обязательных.

Сообщение отредактировал passerby - 29.01.2014, 13:48
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Тоха
сообщение 29.01.2014, 14:18
Сообщение #2


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 3 557

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



наверное, наиболее четко можно определиться, исходя из содержания доверенности. Если доверенность вам выдана на определенный срок или бессрочная, неважно какой объем полномочий вам передан по доверенности, например, в отношении банковских операций со средствами на счету доверителя, то банк может осуществить операцию либо при представлению вами доверенности при каждом осуществлении операции (банковский сотрудник при вас делает копию и заверяет ее), либо при однократном предоставлении в банк нотариально заверенной копии доверенности (либо копирования ее оригинала банковским работником в вашем присутствии - здесь надо смотреть законодательство - в каких случаяж это допустимо, в каких - нет) и последующем ее многократном использовании при осуществлении доверенным лицом операций. Вообще, нужно смотреть на операцию со счетом (прописана в режиме счета ППНБУ 492), читать и ...делать.
ПОэтому универсального рецепта здесь не бывает.
Но как минимум копия доверенности в банке должна оставаться всегда.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
passerby
сообщение 29.01.2014, 18:49
Сообщение #3


Постоялец
**

Группа: Постоялец
Сообщений: 145

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Спасибо за ссылку на Постанову №492 "Про затвердження Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах", ознакомлюсь обязательно.

* * *

А впрочем там, кажется, не так и много. Можно, наверное, сразу и цитаты предположительно относящиеся к делу приложить:

Цитата
6.6. Відкриття поточного рахунку однією фізичною особою на ім'я іншої фізичної особи може здійснюватися на підставі довіреності, засвідченої в установленому законодавством порядку.

Відкриття поточного рахунку однією фізичною особою іншій фізичній особі на підставі довіреності здійснюється в порядку, визначеному пунктом 6.1 цієї Інструкції, за умови пред'явлення довіреною особою паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та подання довіреності (копії довіреності), засвідченої нотаріально. Довіреність має містити інформацію, яка дає змогу банку ідентифікувати особу, на ім'я якої відкривається рахунок. Якщо довірена особа є резидентом, то вона додатково має пред'явити документ, виданий органом державної податкової служби, що засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Якщо рахунок відкривається на ім'я фізичної особи-резидента і в довіреності не зазначений реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи-резидента, на ім'я якої відкривається рахунок, то довірена особа додатково має подати копію документа, виданого органом державної податкової служби, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків фізичної особи, на ім'я якої відкривається рахунок. Ця копія має бути засвідчена органом, що видав документ, або нотаріально чи уповноваженим працівником банку. Уповноважений працівник банку ідентифікує довірену особу та підтверджує здійснення ідентифікації копіюванням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та документа, виданого органом державної податкової служби, що засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у порядку, установленому главою 2 цієї Інструкції. { Абзац другий пункту 6.6 глави 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку N 110 ( z0446-05 ) від 04.04.2005 }


Цитата
7. Використання коштів за поточними рахунками
фізичних осіб

7.1. Видаткові операції за поточними рахунками фізичних осіб здійснюються за розпорядженням власника або за його дорученням на підставі довіреності (копії довіреності), засвідченої нотаріально, а у випадках, визначених законодавством України, - іншими уповноваженими на це особами. Довіреність може бути засвідчена уповноваженим працівником банку, якщо вона складається в банку (у присутності власника рахунку та довірених осіб). Така довіреність додаткового засвідчення не потребує.
{ Пункт 7.1 в редакції Постанови Нацбанку N 110 ( z0446-05 ) від 04.04.2005; із змінами, внесеними згідно з Постановами Нацбанку N 236 ( z0856-06 ) від 26.06.2006, N 158 ( z0321-09 ) від 23.03.2009 }

7.2. Якщо в процесі обслуговування поточного рахунку його власник - фізична особа надає право розпорядження рахунком іншій фізичній особі, то довірена особа під час першого звернення до банку з метою використання рахунку має пред'явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу, і підтвердити свої повноваження щодо розпорядження рахунком. Фізична особа-резидент додатково має пред'явити документ, виданий органом державної податкової служби, що засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. Довірена особа має заповнити нову картку із зразками підписів (додаток 4) і зазначити зразок свого підпису. Ця картка складається відповідно до глави 18 цієї Інструкції. { Абзац перший пункту 7.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку N 110 ( z0446-05 ) від 04.04.2005 }

Уповноважений працівник банку ідентифікує довірену особу і підтверджує здійснення ідентифікації копіюванням паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, і документа, виданого органом державної податкової служби, що засвідчує її реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, у порядку, установленому главою 2 цієї Інструкції.

Документ, що підтверджує право розпорядження рахунком довіреною особою (довіреність або копія довіреності, засвідчена нотаріально), а також копії документів, які підтверджують здійснення банком ідентифікації довіреної особи, зберігаються в справі з юридичного оформлення рахунку.


Учитывая то, что банк сохраняет доверенность в деле счёта, я так понимаю, что принципиальная теъническая возможность предоставить в банк доверенность один раз имеется? Хотя я, впрочем, возможно, недооцениваю ситуацию, что счетов может быть много (текущий, депозитный и т.д.) и в реальности нужно по копии заверенной в установленном порядке на каждый счет.

Сообщение отредактировал passerby - 29.01.2014, 19:01
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Balam
сообщение 29.01.2014, 20:42
Сообщение #4


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 371

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Оригинал или заверенную нотариально банк забирает.
В доверенности может быть указано сколько угодно счетов. Для этого и предусмотрена копия нотариально заверенная.
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

Ответить в данную темуНачать новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 



Текстовая версия Сейчас: 26.09.2020, 23:28