IPB

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

 
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Як поставити на баланс заставне майно
Танк
сообщение 11.12.2013, 10:21
Сообщение #1


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 15

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



В ході виконавчого провадження земельна ділянка не була продана, виконавець пропонує залишити зем.ділянку за банком. Чи потрібно платити податки за таку дію? які взагалі витрати при цьому можуть бути?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
OSTA
сообщение 11.12.2013, 11:07
Сообщение #2


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 426

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства доходів і зборів України
22.11.2013 N 702


Узагальнююча податкова консультація щодо оподаткування майна, яке переходить у власність банку за рішенням суду при зверненні стягнення фінансовою установою на майно майнового поручителя за невиконання зобов'язань боржника за кредитним договором


+ витрати на переоформлення земельної дулянки у власність банку
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Танк
сообщение 11.12.2013, 14:10
Сообщение #3


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 15

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



дякую за відповідь, не чекав її на цьому форумі (IMG:style_emoticons/default/smile.gif) .
По суті питання . Читав я цю консультацію. Смущають кілька моментів

1. Цитую
Цитата
"Якщо за рішенням суду в рахунок погашення заборгованості за таким кредитом звернуто стягнення на нерухоме майно фізичної особи (майнового поручителя) шляхом визнання на таке майно за банком права власності, слід вважати, що за рішенням суду фізична особа відчужила (продала) власне майно. До доходу від такого відчуження мають бути застосовані норми ст. 172 Податкового кодексу. При цьому фізична особа (відчужувач) повинна відобразити такий дохід у річній податковій декларації та самостійно визначити та сплатити суму податку на доходи фізичних осіб.

Разом з тим банк у разі оприбуткування на баланс нерухомого майна має відобразити у податковому розрахунку форми 1 ДФ за ознакою "104" дохід від відчуження фізичною особою майна за рішенням суду."

а) в консультації йдеться про набуття права власності за рішенням суду , а не в процедурі виконавчого провадження
б) якщо буквально озуміт цю консультацію то йде мова саме про "майнового поручителя", а не позичальника.


2. Найшов і другу консультацію ( не узагальнену)

Цитата
"У зв’язку з невиконанням умов кредитного договору, банк вилучив у мене заставлене нерухоме майно та взяв його на баланс як основний засіб. Чи потрібно буде сплатити мені податок у такій ситуації?"

Відповідно до статті 572 Цивільного кодексу України термін «застава» включає в себе те, що кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов’язання, забезпеченого заставою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави). Застава виникає на підставі договору, закону або рішення суду.

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено згідно з статтею 172 Податкового кодексу України. Згідно з якою під продажем розуміється будь – який перехід права власності на об’єкт нерухомості, крім їх успадкування та дарування.

Що ж стосується оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна, то статтею 173 Податкового кодексу України визначено, що під продажем розуміється будь – який перехід права власності на об’єкти рухомого майна, крім їх успадкування та дарування.

Отже, у разі взяття банком заставленого майна на свій баланс як основного засобу, слід вважати, що фізична особа відчужила (продала) банку своє власне майно. Банк при купівлі у фізичної особи нерухомого чи рухомого майна має виконати всі функції податкового агента щодо оподаткування вартості придбаного майна, зокрема, нарахувати податок за нормами ст.172 або ст.173 Кодексу та утримати, сплатити (перерахувати) податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку .

податок з якої суми? адже земля НЕ КУПУВАЛАСЬ.





Цитата
+ витрати на переоформлення земельної дулянки у власність банку

які саме витрати Ви маєте на увазі? Оформлення права власності ?

ЗУ ПРО виконавче провадження
Майно передається стягувачу за ціною, що дорівнює початковій вартості майна, за якою воно передавалося на реалізацію. Про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу державний виконавець виносить постанову, яка затверджується начальником відділу, якому він безпосередньо підпорядкований. За фактом такої передачі державний виконавець складає акт. Постанова та акт є підставами для подальшого оформлення стягувачем права власності на це майно.

Далі потрібно звернутися до нотаріуса за видачею свідоцтва про придбання стягувачем майна, якщо прилюдні торги не відбулися.
Після видачі свідоцтва звернутися до реєстраційної служби за реєстрацією на основі даного свідоцтва права власності за зем.ділянкою.
Так?
На перед дякую за відповідь
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
OSTA
сообщение 11.12.2013, 14:43
Сообщение #4


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 426

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(Танк @ 11.12.2013, 14:10) *
а) в консультації йдеться про набуття права власності за рішенням суду , а не в процедурі виконавчого провадження
б) якщо буквально озуміт цю консультацію то йде мова саме про "майнового поручителя", а не позичальника.

ІМХО, оподаткування, в розумінні ПК, не залежить від процедури набуття права власності.
Незалежно від того , хто є власником майна - боржник чи майновий поручитель, у фізичної особи відбувається продаж ( у розумінні ПК) майна.

Цитата(Танк @ 11.12.2013, 14:10) *
податок з якої суми?

Ми робили з вартості оцінки, яку замовляли до аукціонів.


Цитата(Танк @ 11.12.2013, 14:10) *
Далі потрібно звернутися до нотаріуса за видачею свідоцтва про придбання стягувачем майна, якщо прилюдні торги не відбулися.
Після видачі свідоцтва звернутися до реєстраційної служби за реєстрацією на основі даного свідоцтва права власності за зем.ділянкою.
Так?

на цей час по процедурі не підкажу. Отримайте консультації в реєстраційній службі +

Цитата
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 22 червня 2011 р. N 703

Київ
Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
( поки діє)
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
Танк
сообщение 11.12.2013, 15:39
Сообщение #5


Участник
*

Группа: Участник
Сообщений: 15

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата(OSTA @ 11.12.2013, 14:43) *
ІМХО, оподаткування, в розумінні ПК, не залежить від процедури набуття права власності.
Незалежно від того , хто є власником майна - боржник чи майновий поручитель, у фізичної особи відбувається продаж ( у розумінні ПК) майна.

і це означає що..
Цитата
.... банк у разі оприбуткування на баланс нерухомого майна має відобразити у податковому розрахунку форми 1 ДФ за ознакою "104" дохід від відчуження фізичною особою майна за рішенням суду."

що тоді в даній формі тоді буде прописано сам я не бухгалтер, але все ж таки хочеться до кінця зрозуміти саме процедуру внесення на баланс і розрахунки з податковою.

Тобто банк в даному випадку податковий агент? він сплачує суму податку в розмірі 5% з ринкової вартості зем.ділянки чи ні?
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение
OSTA
сообщение 11.12.2013, 16:30
Сообщение #6


Банкир
****

Группа: Банкир
Сообщений: 2 426

Вставить ник в ответ
Вставить цитату в ответ



Цитата
При цьому фізична особа (відчужувач) повинна відобразити такий дохід у річній податковій декларації та самостійно визначити та сплатити суму податку на доходи фізичних осіб.
- з консультації
Перейти в начало страницы
 
+Цитировать сообщение

Ответить в данную темуНачать новую тему
1 чел. читают эту тему (гостей: 1, скрытых пользователей: 0)
Пользователей: 0

 



Текстовая версия Сейчас: 19.07.2019, 06:22